Isot siskot ja pikkuveli

Petra Camilla Susanna
Pinja Carmela Lauriina
Pihla Daneila Sarlotta

Pikkuveljelle kaivataan nimeä.Saa olla kolmekin.
4255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Patrik/Patric voisi olla sopiva etunimi...sitäpaitsi ihan hieno sellainen:)Vann mun ehdotukseni!

Äänestä

Panu, Perttu, Ponsi

Äänestä

Petja Casper Sebastian
Petrus Daniel Sebastian

Äänestä

Petrus?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mari kirjoitti:

Petra Camilla Susanna
Pinja Carmela Lauriina
Pihla Daneila Sarlotta

Pikkuveljelle kaivataan nimeä.Saa olla kolmekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu