Thaimaaseen

Hei kaikki! Onko Phuketissa myytävänä isoja rantapyyhkeitä vai kannattaako varmuuden vuoksi ottaa oma pyyhe mukaan? Hotelleilla on varmaan ainakin suihkupyyhkeet, mutta ovatko ne niin isoja että niihin voi kietoutua vähän kookkaampikin suomalainen? Löytyyköhän hiuksille oma pyyhe? Matkustamme Finn-matkoilla.
51117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

riittävästi pyyhkeitä. Suomesta ostetutkin ovat useast Thaimaasta. Jos ei hotelissa niin osata.

Äänestä
  • Saisinko vielä asiallisia vastauksia kiitos? Seksimatkailijoiden ei tarvitse vaivautua.

    Äänestä

  • Karon-fani kirjoitti:

    Saisinko vielä asiallisia vastauksia kiitos? Seksimatkailijoiden ei tarvitse vaivautua.

    Voi vittu mikä ämmä! Kyselee joistain pyyhkeistä! Niinkuin ei paikanpäällä selviäisi. Jos joutuu ostamaan niin voihan kauheeta; häh! Pyyhetarjontahan riippuu hotellista minne majoitut. Tuollaiset junttiämmät majoittuvat AINA pakettimatkoillaan sellaiseen hotelliin missä allaspyyhkeet voidaan kuitata päivän käyttöön. Toiset hotellit eivät anna viedä niitä rannalle.
    Älä nyt vain saatana kysy minkä värisiä ovat! Yleensä ovat kyllä ruskeita, toki muunkinvärisiä löytyy. Omatoimihotelleissa ei tietenkään käyttöpyyhkeitä rannalle viedä. Mutta tyhmä kuten sinä et takuulla omatoimimatkalle kykenisi.

    Sitten vielä kehtaat haukkua kaikkien pitämästä ja sanamaltillista thaimaantuntijaa! Etkö itse ole koskaan nussinut; kyselee 29 x....

    Äänestä

Jahas vai semmoinen pulma. Tarkkaa vastausta on lähes mahdoton antaa, ellet kerro mihin hotelliin majoitut, kuinka ISO olet ja onko pää normaalin kokoinen. Joissain hotelleissa on sekä allas-, että kylpypyyhkeet ja voisin melkein väittää niiden olevan "normaalikokoisia". Kaupoista ja basaareista löytyy tarvittaessa lisää, eri värisiä, -laatuisia ja jopa eri kokoisia pyyhkeitä.

Äänestä

Hei, meillä ei ollut(6) hekilöä pyyheitä mukana, hotelleilla on yleensä huonepyyhkeet ja rantapyyhkeet erikseen. oli siellä kaupoissa myytä'vänä muutamn euron hintaan(isojakin) hyvää matkaa, KTA on kiva pakka, 5 kerran käyneenä voi sen sanoa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Karon-fani kirjoitti:

Hei kaikki! Onko Phuketissa myytävänä isoja rantapyyhkeitä vai kannattaako varmuuden vuoksi ottaa oma pyyhe mukaan? Hotelleilla on varmaan ainakin suihkupyyhkeet, mutta ovatko ne niin isoja että niihin voi kietoutua vähän kookkaampikin suomalainen? Löytyyköhän hiuksille oma pyyhe? Matkustamme Finn-matkoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu