Tervehdys.
Laitan vaikka tänne, kun ei tule muutakaan osastoa mieleen...
Joskus jossain kodin sisustusohjelmassa joku nainen teki ison pyöreän kellotaulun. Hän maalasi sen valkoiseksi ja lakkasi päälle.
Lakkauksen jälkeen hän käsitteli taulun jollakin aineella joka halkaisi lakkapinnan tasaisesti "säröille". Syntyneisiin säröihin hän hinkkasi mustaa "patinaa".
Mitä oli tuo aine jolla saa lakkapinnan murentumaan? Olisin todella kiitollinen jos saisin tietää.
En muista oliko taulu lakattu jollain tietyllä lakalla ennen käsittelyä, luulisi nitrolakan halkeilevan kauniisti...
Relikointi
Vatta
4
592
Vastaukset
- Vatta
tää myös kirjoitti:
http://www.eniro.fi/query?what=web_local&search_word=krakleerauslakka&
Juuri noita hain, kiitoksia kummallekin todella paljon!
Nyt päästään asiaan. - riittää kun...
Vatta kirjoitti:
Juuri noita hain, kiitoksia kummallekin todella paljon!
Nyt päästään asiaan.laitat kuvan valmiista työstä tänne;)
Ja muutkin voisi laittaa kuvia valmiista tai rakentelun alla olevasta työstä tänne, niin saadaan palstaan vähän eloa ja vinkkejä muille:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291849
- 1211355
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591031- 491029
- 131980
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v257979Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58809Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet80801