jossa tämä kehuskeli närpiöläisten yrittäjyyttä. Vastasin siihen napakasti ja perustellusti, että EU:n ja veronmaksajien rahoilla kunta elää (maataloustuki)
Omituisesti näyttää viesti kadonneen palstalta. Taisi mennä närpiöläishomolla jauhot suuhun ja järjesti homosuhteillaan niin että ketju katosi palstalta?
Omituisesti näyttää viesti kadonneen palstalta. Taisi mennä närpiöläishomolla jauhot suuhun ja järjesti homosuhteillaan niin että ketju katosi palstalta?
Vastaukset 22
Vanhimmat
samoin kun poistatan kaikki närpiöläisjutut. niille on oma palsta, joten pysykööt siellä.
haluan kertoa sinulle n. 4 % maapallon väestä ovat homoja tai lesboja ! Katso ettei sulla ole niitä suvussa, se olisi varsin kauhiaa !!
parhaana työntekoaikana istuskella netissä, vaan hoidan firmaani ja firman työntekijöiden hyvinvointia. Muutenkin nämä kahelit, jotka palstalle kirjoittavat, kirjoittavat parhaana työntekoaikana, keskellä päivää.
Lienevät sosiaalipummeja ja työttömyys"korvausta" nostavia koko joukko. Korvaus mistä!!!!
Ja mitä vikaa on EU-tuissa. Sinäkin olet vapaa niitä hakemaan. Eipä sinulla kuitenkaan taida olla sellaista muskelia, ei ensimmäistäkään peltoa. Eikä varaa hankkia. Ja vaikka olisikin niin taitosi ei riittäisi tässä viidakossa.
Meikäläiset pelaamme niillä pelisäännöillä, mitkä ovat kulloinkin voimassa. Samalla tavalla sinäkin voit niitä käyttää. Taidat olla Turhapuroon verrattava "pisnesmies"!!!
En todellakaan ole mikään homo, vaan naitua on tullut useimmissa suomenkielisissä naapurikunnissa. Mistä johtunee, että suomenkieliset seireenit niin auliisti antavat meille ruotsinkielisille?? Olemmeko taitavampia onko meillä isompi (no, tämähän on jo todistettukin) vai mistä se johtuu...
toimivat näin ?
http://www.pohjalainen.fi/Article.jsp?article=393199&Title=Naisvarusmiest%E4+suihkussa+kuvannut+sai+sakkoja
Kalliiksi se pelkkä katselukin voi käydä, näköjään.
vertaillessa maittain tietääkseni närpiö kuuluu suomeen,vai onko närpiö liittynyt johonki toiseen maahan,vai kasvattaako ruotsinkielen puhuminen peniksen kokoa?
sen verran maailmassa, että geenit ovat pysyneet kunnossa. Siinä ehkä selitys siihen, että suomenkielisissä naapurikunnissa saanti on taattu!!??
naisetko niitä geenejä maailmalta hakee vai miehet ostovaimojen muodossa
seilanneet! Venäjän vallan aikana hoidimme Alaskan ja Californian välisen laivaliikenteen, Ruotsin vallan aikaan olimme osa Ruotsin laivastoa ja viikinkien aikaan kävimme Mustalla merellä, Islannissa ja Viinimaassa (Pohjois-Amerikkassa). Ja olemme kovia naimaan, joten kyllä siinä geenit vaihtuvat. Ulkolaisia emäntiä on nähty Närpiössä jo vuosisatojen ajan, notta kyllä siinä geenit pysyvät kunnossa!!!
tarvinnut naisia juuri ostella! Meillä niitä riittää muutenkin. Ja tuotu on, vuosisatojen aikana eri puolilta maailmaa. Kaikkein kiivaimmat ovat nämä suomenkielisten naapurikuntien emännät. Johtuneeko kunnon saamisen puutteesta??? Huolehdi aina siitä, että myös emäntä saa, jos olet herrasmies!!!! (Jota epäilen). Notta, kyllä pääsääntöisesti me miehet olemme niitä genejä sekoittaneet, mutta kyllä naisetkin siihen osallistuvat, parhaan kykynsä mukaan. Ja hyvä niin!
sinulla.1800luvulla vaasalaisella Carl-Gustaf Wolffilla oli pohjoismaiden suurin yksityinen kauppalaivasto. soutuveneelläkö närpiön pojat seilas.
Emme seilanneet Suomen, vaan maailman vesillä. Mistä sinä oikein olet kotoisin, jostakin Vähä-Kyröstä, vai Teuvan Perälästä????
puhua mistään 1800 luvusta? Paljon sitä aikaisemmin me närpiöläiset purjehdimme maailman meriä. Mutta 1800-luvulla hallitsimme nykyisen Pohjois-Amerikan länsirannikkoa, joka siihen aikaan kiinnosti Venäjää meriuttereiden takia,postiliikenteen lisäksi. Ja niitähän me pyysimme, Venäjän ylhäisön kannettavaksi.
sitten muutama närpiöläinen merenkulussa mainetta saanut.en tarkoita soutukilpailuihin osallistuneita
niin, Gustav Nybom, Adolph Etholen, Nels Wicklund, Carl Nyman ja Johan Björk.
mitään sotaherroja, vaan tavallisia kauppalaivureita. Liikkiuivat Intian valtamerellä ja Tyynellä valtamerellä, kun rannikkopitäjän metsäläiset istuskelivat savupirtissään teroittelemassa puukkojaan!
Eivätkö nimet olleet mieluisia?? En ensimmäistäkään Korhosta, Romppaista, Tahvanaista, eilä ensimmäistäkää Jormaa, Paavoa, Reinoa, Pekkaa (hyi helvetti, miten rumia nimiä....). Kerro !!
alkuperäiseltä nimeltä gustav niebaum.syntynyt 1842 oulussa koulut käynyt hesas.närpiössä tuskin ikänä edes käynyt,kaikki ei ole närpiöläisiä jos on ruotsinkielinen sukunimi.
sinulla, vaasalaishomolla, näytää olevan aikaa istuskella netissä, kun me muut teemme tyytä. Jatka homostelujasi muualla, minusta et saa homoa rautakangellakaan!
tämä vaasalaishomo Euroopan pienine pileineen???? Pieni sopii hyvin homosteluun. Tom of Finland, maailman kuuluisin!!!!
vaasalaishomo, joka ilmeisesti kuvittelee olleensa romanttisella, kahdenkeskeisellä, sukellusvenepurjehduksella yhdessä Tom of Finlandin kanssa, jääkaudella, sulavan mannerjään reunaa seuraten. Välillä nousivat jään päälle, toisiinsa kietoutuneina, romanttista maisemaa ihaillen. Kaipaan lisää "historiallisia faktoja", please!!!!
Wikipedia käyttöön!!!!!