Olemme menossa hiihtolomalla helmikuun viimmeisellä viikolla ulkomaille ja ajattelimme mennä las palmasiin, joten onko tuohon aikaan siellä kovinkin kylmä?Tiedättekö mikä olisi hyvä ja lämmin paikka tuohon aikaan?
Hiihtoloma ja Gran canaria!
joku
61052
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on jos mitään paikkoja löytyy hiihtolomaviikolle, ei ainakaan yhdeksi viikoksi. Las Palmas voi olla aika viileä paikka helmikuussa, usein pilvistä ja saa pitkähihaista laittaa päälle. Saaren eteläosat esim Puerto Rico ovat lämpimämpiä. Itse lähden 22.2. Teneriffalle, matka piti varata jo ajoissa kuukausia sitten.
no onkos turkissa lämmin? Kertokaa joku paikka missä on lämmin?
sauna vaikka?
tämä provo? Ei todellakaan Turkissa taida olla nyt kuuma ja millä sinne pääsisikään nyt? :D
minä olin viime helmikuussa ja lähden keskiviikkona laspalmasiin kahdeksi viikoksi .vuosi sitten oli puhuttu täällä samoin että on kylmä ,ei todella tarttena lisätä vaatetta viikon aikana lyhyt hihainen pusero päällä oli kuuma.
toivon kaikille matkaajille hauskaa lomaa.
Olemme jo kahtena vuotena peräkkäin olleet viikon 9 Gran Canarialla (Ingles , Maspalomas). Kelit ovat olleet illan kivat. Päivällä lämmintä (25 c)ja illalla viileämpää.
Nyt olemme taas tulossa..