Onko kenelläkään tietoa, saako vielä jostain tilattua sellaisia lapsen nimellä painettuja nimilappuja, jotka voi silittää tai liimata lapsen vaatteisiin? Joskus aiemmin näin mainoksia, joissa näitä sai tilata, mutta nyt ei enää ole tullut yhtään vastaan.
Muita ideoita nimikointiin? Kanttinauha on poissuljettava, sillä en ala ompelemaan lappuja.
Nimilappu lasten vaatteisiin?
5
1660
Vastaukset
- ...
Itse ainakin tilasin tuolta. http://www.euroteam.fi/html/nimikointinauhat.html
- ap.
Kiitos todella paljon linkistä!
- Marika Heinonen
Hei!
Osoitteessa www.merkitse.fi on avattu uusi merkintä- ja nimikointituotteisiin erikoistunut verkkokauppa. Tällä hetkellä valikoimasta löytyy: kudotut nimikointinauhat, silitettävät nimilaput, käsityömerkit, matkalaukunnauhat omalla nimellä, kudotut logonauhat, lahjanauhat omalla tervehdyksellä, tuotetietomerkit, pesumerkit, tekstiilitussit, Taggit-kiinnitysavut.
Asiakas voi halutessaan pitkälti itse suunnitella haluamansa tuotteen, mutta myös valmiiksi mietittyjä tuotteita löytyy. Valikoima laajenee, tulossa on mm. lisää erilaisia nimikointi- ja merkintätarroja. Postikulut sisältyvät hintoihin, joten pieniäkin tilauksia kannattaa tehdä. Marraskuun loppuun mennessä tehdyt tilaukset ehtivät vielä varmuudella jouluksi. Toimitusajat ovat 2-3 viikkoa, mutta useimmiten tuotteet saa jo viikosta kahteen tilauksen jättämisestä.
Yritys panostaa tuotteissaan turvallisuuteen, laatuun ja eettisyyteen. Palveluketju ja raaka-aineita myöten tuotanto on EU:ssa. Tuotteilla on täysi takuu, ja ne on testattu käytössä. Kaikki nimikointituotteet noudattavat EN 71-3 standardia lelujen turvallisuudesta (ei liukenevia kemikaaleja tms.)
Tervetuloa tutustumaan!
Ystävällisin terveisin,
Marika Heinonen
Merkitse- Tiina-78
tuolla http://www.merkitse.fi/touhu-tenava-kovaan-kulutukseen-c-108_110.html
on TARROJA jotka voi liimata vaikka lasten kuravaatteisiin, ei tarvi ommella eikä silittää kuravaatetta pilalle
- ***
Jos nyt joku tähän ketjuun eksyy etsiessään paikka mistä tilata nimikointivälineitä.
Merkitse.fi:stä ei kannata tilata mitään. Monet, todella monet, ovat sinne tilauksen laittaneet, rahat maksaneet ja tuotteet tulevat jos tulevat. Aikaisintaan kuukausien päästä, jos ollenkaan. Älkää laittako rahojanne tuonne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690