Pinkovartija

Mikä mättää kun porukassamme on aikas asiallinen vartija joka on kieltämättä kyllä innokas, nuori kun on, hän tekee raportteja joka asiasta, eikö näin ole hyvä? toiset mollaa selän takana ja naureskelee tämän rapsoille, kaveri ei itse tiedä mitään, kuuluuko tämä Stadilaiseen henkeen? Naureskelijat on samoja jotka itse ei tee edes ihan kaikkia pakollisiakaan rapsoja ja nämä juurikin ovat vastahakoisimpia työhön ja lisätilauksiin jne.
3764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kato vaan ettei se mollaaminen karkaa lapasesta.
Tuollainen mollaaminen johtuu vaan siitä että nää mollaajat näkevät oman laiskuutensa tämän mollattavan kautta.
-> Menee kyllä ohi.

Äänestä

Tiettyyn rajaan saakka ok, mutta ehkä sitten jos mitä uskomattomimpia nippelijuttuja ja ihan itsestään selvyyksiä alkaa kirjoitella raportteihin vain tuodakseen esiin "katsokaa, olen olemassa" niin sitten kääntyy helposti itseään vastaan yhdyshenkilöidenkin silmissä.

Mutta tiettyyn pisteeseen saakka toki on ihan sellainen hyväkin tapa JOS kirjoittaa asioita joilla on jotain merkitystä. Jos ei tosiaan tarvitse kirjoittaa kuin oleelliset eikä millään ole suoranaista merkitystä paperilla niin ehkä en itse kirjoittaisi kaikkea "keräsin korit" 17 kertaa ja "nostin appelsiineja lattialta". Joskus toki täytyy ohjeenkin mukaan kirjoittaa uskomatonta jokapäiväistä soopaa ja joskus joku voi jopa pitää vartijaa aktiivisena kun osoittaa tekevänsä kaikkea nippeliä...Mutta kyllä nuo yleensä jos eivät ajan myötä karise, niin tekevät vähän huvittavan maineen ainakin. Tai mikä pahempaa ehkä, niin saa pyrkyrin leiman ja kyynärpäätaktiikan käyttäjäyrittäjän muiden silmissä. Sitä en toki kiistä ettei kemmejä ja vemmejä voi hyvin tullakin aktiivisista nippelienkin kirjoittajista, jos on täysipäinen ja järkevä eikä vain kirjoita kirjoittamisen takia.

Äänestä

aina joku pingottaa ja aina joku näkee siitä vaivaa, puukkoa selkään het kun selän kääntää, jos haluat olla tarkka ja vaikka ei ylilyöntejäkään olisi ja asialinjalla niin joku "karski" karehtii aina. Alalla vallitsee jonkinlainen "natsa"kulttuuri että vain nuolemalla pääsee ylöspäin ja kyllähän se osittain tottakin on, mutta älkäämme karehtiko, Vemmin ja Kemmin yms., paikka on aina tuulinen niinkuin palvelu- ym. päälliköidenkin, kaikki on kiinni tuloksesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


silmätikkuna? kirjoitti:

Mikä mättää kun porukassamme on aikas asiallinen vartija joka on kieltämättä kyllä innokas, nuori kun on, hän tekee raportteja joka asiasta, eikö näin ole hyvä? toiset mollaa selän takana ja naureskelee tämän rapsoille, kaveri ei itse tiedä mitään, kuuluuko tämä Stadilaiseen henkeen? Naureskelijat on samoja jotka itse ei tee edes ihan kaikkia pakollisiakaan rapsoja ja nämä juurikin ovat vastahakoisimpia työhön ja lisätilauksiin jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu