Katsoin huvikseni eräiden oransilla autoilla ajavien palkkoja Hyvinkäällä ja ei voi kuin ihmetellä ???????????????????????
Eräskin ensimmäistä vuotta kyseistä "työtä" tehnyt tienasi 35000e vuodessa
Parilla oli päälle 40000e ja konttorin johtajalla päälle 100000e vuodessa ja tämä tarina on tosi. !!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Eräskin ensimmäistä vuotta kyseistä "työtä" tehnyt tienasi 35000e vuodessa
Parilla oli päälle 40000e ja konttorin johtajalla päälle 100000e vuodessa ja tämä tarina on tosi. !!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Vastaukset 6
Vanhimmat
mutta nyt tulot voi tarkistaa liittojen päiväraha laskureilla.
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Realia Group irtisanoo ja lomauttaa kiinteistönvälitysalalla/1135242700007?ref=rss
nyt sitten paljon vai vähän? Ihan normaalin ihmisen palkka. Mitä ihmettelemistä noissa nyt on? Ei ymmärrä......
Tienasin v. 2008 n. 47 tuhatta brutto, joten vielä pärjään välittäjien palkoille. En ymmärrä mikä tässä nyt oli se ihmettelyn aihe?
Aika raskasta työtä tekevät, kun joutuvat olemaan saatavilla silloin kuin muilla on vapaata eli iltaisin ja viikonloppuisin, ja tuo provisioilla eläminen ei sovi monelle. Ei käy kateeksi ollenkaan
ei ole paljon tuo. katsoin muutaman välittäjän tiedot niin 60-80t€...
kun pidät pienenä 60-80te palkkaa. arvaa monellako sellainen suomessa on? olisiko 5-8% :lla,ehkä.
kaikki välittäjien palkat ja firmojen kulut-autot-konttorit-voitot-verot jne. on asuntojen hinnoissa, jotka myyjät ja ostajat maksaa. joten noin sitä ilmaa syntyy hintaan mm. em.syistä.
on valtava summa,minkä ihmiset maksaa turhaan välittäjille/vuosi ja niin hintahissi kulkee ja hinnat nousee aivan heidän oman intressin vuoksi.
välittjät ovat vedättäneet mielettömästi hintoja ylös jo 20-30v ainakin.
siis TÄYSIN KEINOTEKOISESTI,joten hinnat sisältävät oikeita ja todella suuria ILMAKUPLIA.
Ei ne välittäjät niitä hintoja vedätä ylöspäin vaan ne ahneet asiakkaat!