Fannie Maen datat

1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...säädetty jonkin moinen rikoslaki koskein näitä johtajien toimia ja kirjanpito - "epäselvyyksiä".

Enronin tapauksessa "kirjapitoepäselvyydet" olivat 11 MRD dollarin luokkaa....

PS. Olisi hauska kuulla, joutuuko rebublikaani edes oikeuteen. Siis se, joka kusetti espanjalaisiakin miljardien arvosta, vai oliko niin, että enronin jälkeen laadittu rikoslaki ei koske rebublikaaneja :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yritettiin tuhota. kirjoitti:

Melko epätoivoista Usan asuntoluototuksessa.

http://finance.yahoo.com/news/Feds-allege-plot-to-destroy-apf-14208185.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu