noh viimex käytiin sitten puregon pregnyl piikkiä,ja nyt sitten odotteliin innoissaani tulosta,taas pettymys:( menkkat alkoo eileen. vaik meissä ei kummassakaan mitäään vikoja löydetty kaikki oli hyviin. en vaa tiedä miksi en tulee raskaaksi:) itkettääääää oikeestii itkettäää:( :( :( soittiin gynelle ja kerroin et menkkat alkoo. sanoi tässä kierrossa mun pitääis pitää välikiertoa, seuravalla kerralla jos menkkat alkaa sitten inseminaatioon. itkettää:(
itkettää
kovasti.:(
5678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voi miten ikävää kuulla, kyllä tämä on vain niin älyttömän raskasta ja epäreilua. Onneksi inssi on alkamassa jo reilun kuukauden päästä, pidän peukkuja teille! Samassa veneessä tässä ollaan, vaikkakin meillä mennään näissä ivf-hoidoissa, mutta kumminkin.
mä en ehkä kuuluun tänne, mut tässä mennään
seurustelin 3v miesystäväni kanssa ja seksiä tulti harrastettu ihan hullu lailla ilman ehkäisyä( en lopettanu toivomasta että se onnistuu) mutta EN vaa tullu paksuksi OLLENKAA. MUA PELOTTI, olen nuori ja kaikki pitäis olla kunnossa.. mut jostain syystä lasta ei näkynyt vaikka rukoilin päivittäin.
sitten erosimme.. ja seuraava miehenkaa riitti kun 2viikko ja POKS! siinä olin sitten maha pyöränä ja terve muksu syntyi..
nytten kun en edes ole viel valmis seuraavaan ku tää on vasta 4kk ja kaiken tarkka e-pillereiten käytön kanssa. Olen ollu koko tammikuun ilman menkoja! miksi?
Toi on niin epäreilua lukea täällä, että toinen haluu ettei tulisi menkoja ollenkaa et lapsi tosian voisi tulla ja minä taas vaan toivon joskus näkeväni menkoja.
Ensin rukoilen lasta.. eikä 3v tullut, sitten tuleekin hullusti vaikka sitä ei halua VIELÄ! Maailman asioita ihan perseesta ja mua ahdistaa asian, koska tiiän miltä susta tuntuu. Toiset tarvitsevat sitä lasta, "kun minä joskus"
ja mä vaan tässä päädyn arbortiin, koska lapsi ei ole todellakaan tervetullu noin äkkii. HIRVEETÄ NÄITÄ JUTTUJA.. ihan kauhee koko maapallo!
mä en tiiä helpottiiko mitään..mutta tällästä vaan on, eikä kumpikaan meistä voi tehdä mitään..lämpimästi Toivon rohkeutta ja jaksamista sulle
...siis jos sull aon 4kk ikäinen lapsi, niin on ihan normaalia että menkoja ei näy ;-). Se on kropan tapa estää liian nopea raskautuminen, kun sillä pitää olla voimaa ruokkia juuri syntynyt ja korjata kroppa vanhaan kuosiin.
Joillakin voi olla menkat jopa vuoden synnytyksen jälkeen vielä kateissa, eteenkin jos lapsi on rintaruokinnalla.
mä en imettäny kun kuukauden, ku mull ei oikein kunnolla lähteny se imetys...ja menkoja on ollu jo 2kk, nyt sitä vaan ei enää näy ..:(
2testi tehty, mutta negaa näyttää..
Itse asiassa menkat voi tulla, mutta kroppa ei ovuloi, eli sekin on yksi keino kropan antaa jan hieman kulua.