Todella edulliset ja hyvät silmälasit voi tilata nettikaupastakin. Olen itse kokeillut jenkkifirma zennioptical.com :ia, josta tilasin kahdet lasit ja hinnaksi tuli yhteensä alle 50 dollaria (sisältäen 9 taalan postikulut). Eli kahdet lasit alle 40 euron!
Ohjeet ovat melko selvät (englanniksi tosin) ja kuten sanottua kehysten ja linssien laatu on ainakin toistaiseksi osoittautunut tosi hyväksi.
Lasit tulivat 3 viikossa kirjattuna kirjeenä, lähetyspaikka näytti olevan Hong Kong, eli Kiinasta ne rillit tuli.
Silmälasit netistä tosi halvalla
9
2058
Vastaukset
- täälläkin..
Ettei nuo vain ole samoja silmälaseja, joita täällä saa halpakaupasta kolmella eurolla.
Halpakaupan laseja olen käyttänyt väliaikaisesti mirkelilaseina ja kalareissuilla.
Sangat noissa kestää yhtähyvin, kuin kalleimmissakin, mutta linssit naarmuuntuu ja kerää pölyä laatulaseja herkemmin.
Kiinasta tulee nuokin..- halpisrillit
siis ei mitään pelkkiä lukulaseja, vaan täysin minun tarpeisiin tehdyt (likinäköisyys hajataitteisuus) lasit. Linsseihin saa pinnoitteet ja ohennukset jne. ja siitä huolimatta hinta on yli 90 % Suomen "ale-hintoja" halvempi.
- ghbnj
halpisrillit kirjoitti:
siis ei mitään pelkkiä lukulaseja, vaan täysin minun tarpeisiin tehdyt (likinäköisyys hajataitteisuus) lasit. Linsseihin saa pinnoitteet ja ohennukset jne. ja siitä huolimatta hinta on yli 90 % Suomen "ale-hintoja" halvempi.
Alle 50e vahvuuksilla ja viel hajataittoa mulla! http://www.xn--silmlasikauppa-8hb.fi
- juippie
Hong Kong-tuotteet ovat tänäpänä laadukkaita.
- samasta nettikaupasta
täältä kirjoitti:
http://www.favoptic.com/?language=FI
...ja oon tosi tyytyväinen.Tilasin myös lukulasit favopticista. Odotan jännityksellä, josko toimivat.
Kadotin yli 300 € lukulasini, melko uudet. Resepti oli tallella, ja nyt köyhänä kokeilin ko. firmaa..
Saas nähdä, näkeekö...
- resus
itse pyysin silmälasiliikkeestä hinta arvion sosiaalitoimistoon vietäväksi ja seuraavana päivänä menin takaisin liikkeeseen ja sanoin että on liikaa tuloja sosku ei maksa niin maksan sen itse ja sain samaan hintaan eli sosiaalitoimisto saa parhaan mahdollisen alennuksen.
- glasseye
Suomalaiselta LensWayltä saa lasit omilla voimakkuuksilla ja tarvikepaketilla jo alkaen kolmellakympillä. Tuskin löytyy mistään tämän halvemmalla silmälaseja? http://www.piilolinssit365.com/silmalasit-netista-halvalla/
Mulle FAVOPTIC makso 50 eur. Reseptillä tilasin. Meilissä kysyin että korjaavatko myös linssiin taittovirheet ym. VASTAUSTA EI TULLUT. Lopputulos on että silmäni eivät ole yhtä rentoutuneet lasien kanssa kuin optikolta hankittujen lasien kanssa..... tuli olo, että kehyksissä on ne muutaman euron linnssit, mitä joka halpahallissakin myydään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265