Todella edulliset ja hyvät silmälasit voi tilata nettikaupastakin. Olen itse kokeillut jenkkifirma zennioptical.com :ia, josta tilasin kahdet lasit ja hinnaksi tuli yhteensä alle 50 dollaria (sisältäen 9 taalan postikulut). Eli kahdet lasit alle 40 euron!
Ohjeet ovat melko selvät (englanniksi tosin) ja kuten sanottua kehysten ja linssien laatu on ainakin toistaiseksi osoittautunut tosi hyväksi.
Lasit tulivat 3 viikossa kirjattuna kirjeenä, lähetyspaikka näytti olevan Hong Kong, eli Kiinasta ne rillit tuli.
Silmälasit netistä tosi halvalla
9
2023
Vastaukset
- täälläkin..
Ettei nuo vain ole samoja silmälaseja, joita täällä saa halpakaupasta kolmella eurolla.
Halpakaupan laseja olen käyttänyt väliaikaisesti mirkelilaseina ja kalareissuilla.
Sangat noissa kestää yhtähyvin, kuin kalleimmissakin, mutta linssit naarmuuntuu ja kerää pölyä laatulaseja herkemmin.
Kiinasta tulee nuokin..- halpisrillit
siis ei mitään pelkkiä lukulaseja, vaan täysin minun tarpeisiin tehdyt (likinäköisyys hajataitteisuus) lasit. Linsseihin saa pinnoitteet ja ohennukset jne. ja siitä huolimatta hinta on yli 90 % Suomen "ale-hintoja" halvempi.
- ghbnj
halpisrillit kirjoitti:
siis ei mitään pelkkiä lukulaseja, vaan täysin minun tarpeisiin tehdyt (likinäköisyys hajataitteisuus) lasit. Linsseihin saa pinnoitteet ja ohennukset jne. ja siitä huolimatta hinta on yli 90 % Suomen "ale-hintoja" halvempi.
Alle 50e vahvuuksilla ja viel hajataittoa mulla! http://www.xn--silmlasikauppa-8hb.fi
- juippie
Hong Kong-tuotteet ovat tänäpänä laadukkaita.
- samasta nettikaupasta
täältä kirjoitti:
http://www.favoptic.com/?language=FI
...ja oon tosi tyytyväinen.Tilasin myös lukulasit favopticista. Odotan jännityksellä, josko toimivat.
Kadotin yli 300 € lukulasini, melko uudet. Resepti oli tallella, ja nyt köyhänä kokeilin ko. firmaa..
Saas nähdä, näkeekö...
- resus
itse pyysin silmälasiliikkeestä hinta arvion sosiaalitoimistoon vietäväksi ja seuraavana päivänä menin takaisin liikkeeseen ja sanoin että on liikaa tuloja sosku ei maksa niin maksan sen itse ja sain samaan hintaan eli sosiaalitoimisto saa parhaan mahdollisen alennuksen.
- glasseye
Suomalaiselta LensWayltä saa lasit omilla voimakkuuksilla ja tarvikepaketilla jo alkaen kolmellakympillä. Tuskin löytyy mistään tämän halvemmalla silmälaseja? http://www.piilolinssit365.com/silmalasit-netista-halvalla/
Mulle FAVOPTIC makso 50 eur. Reseptillä tilasin. Meilissä kysyin että korjaavatko myös linssiin taittovirheet ym. VASTAUSTA EI TULLUT. Lopputulos on että silmäni eivät ole yhtä rentoutuneet lasien kanssa kuin optikolta hankittujen lasien kanssa..... tuli olo, että kehyksissä on ne muutaman euron linnssit, mitä joka halpahallissakin myydään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa1185091Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen332782- 342599
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺302388- 1221635
Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭201539En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä101450Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle231204Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘351143- 881136