ostin acerin läppärin (vista). kiintolevy 320gigaa, vista asennettu D asemalle 160GB C,aseman koko näin ollen 160GB.Onkohan noi tehtaassa tehdyt esiasetukset ihan oikein kun käyttistä varten on jätetty noin iso tila.
Ajattelin vaan kun vanha HP:N pöytäkone jossa XP oli osioitu sillain että d asemalla oli noin 5 gigaa ja c:llä loput. tuskin se vista nyt noin paljon tarttee. onko tosta haittaa vai pitäisikö osioida uudestaan? että sais kaiken tilan käyttöön kun ei suostu tallentaan d asemalle.
c ja d asemasta
3
230
Vastaukset
- kdqwokd eok oqo
vista on asennettu c asemalle, ja loppu on d asemalla... ?
Kyllä se winukka haluaa olla ihan c asemalla vaan...
:)- se varmaan
c-osiolle asennettu mutta ei se winukka siitä välitä vaikka olis h-osiolla kuten mulla.
Mutta mitä tarkoittaa, ettei suostu tallentamaan d osiolle, ei osio, jolla käyttis sijatsee mitenkään lukittu ole kyllä sinne voi ja pitää voida tallentaa aivan samoin kuin muihinkin osioihin ei se missään erityisasemassa ole.
- olevan maan
tapa.
Että kiintolevy on jaettu puolet ja puolet.
Mutta eihän tuo käyttislevyn iso tila mitään
turhaa tilaa ole; voihan sinne tehdä kansioita ja
ladata tiedostoja sinnekin ihan vapaasti.
Monulla on jopa 500Gigan levy jaettu puoliksi
ja mielestäni ihan käytännöllinen jako.
Mutta kaikilla alan harrastajillahan on tästä oma
mielipiteensä ja saa ollakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026508
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h844954Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1073218Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303062Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262265Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191636Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961231Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391222Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311136- 48904