Avioliiton satamaan kohta purjehtiva kyselisi että onkos kellään kokemusta/tietoa sormuksen/sormuksien tilaamisesta? Mieheni haluaa ehdottomasti titaani sormuksen jossa myös kultaa ja sellaissia näyttäisi olevan edullisemmin tarjolla ulkomaisilla yrityksillä kuin suomalaisilla kultasepiltä tilattuina.
sormuksen tilaaminen
tuleva morsian
23681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Titaanisormus on muuten ihan ok, mutta suurentaminen ja pienentäminen on melko hankalaa. Varsinkin jos et tiedä mikä on sormuksen titaaniseos.
Titaani ei ole jalometallia, joten ongelmia sen kanssa tulee takuulla helpommin kuin kultasormusten kanssa. Toki ei ne mitään maksakkaan, mutta kannattaa miettiä aikooko pitää koko elämänsä samaa sormusta tai vaikka vaihtaa kun vanhaa ei pystykkään suurentamaan tai pienentämään.
Tsekkaappa amoriini.com ja naimisiin.infon foorumit. Sormuskeskusteluissa myös titaanista juttua ja kommentteja ulkomailta tilaamisesta. Itsellä oikein hyvät kokemukset parista jenkkifirmasta.Maileihin vastataan tosi nopeasti, selvittävät asiat perinjuurin ja todella palvelevat. toimitukset ovat tulleet noin viikossa. Jos ja kun päädyt netistä tilaamaan, käy sovittamassa sormuksia ainakin parissa eri kultakaupassa. Sovita sekä sisäpinnaltaan suoria että pyöristettyjä sormuksia. Koko ei ole niissä sama. Samoin sormuksen leveys vaikuttaa mittaan.