oikein haaveilee...Kanariasta? ei todellakaan enkä ihmettele kun kerran käynnyt paleltumassa.
Kanarian saaret ei olleet kenenkään haaveissa. Se kertoo jos jostain se, poloiset.
http://www.iltasanomat.fi/matkailu/uutinen.asp?id=1638131
Kanarian saaret ei olleet kenenkään haaveissa. Se kertoo jos jostain se, poloiset.
http://www.iltasanomat.fi/matkailu/uutinen.asp?id=1638131
Vastaukset 6
Vanhimmat
sotkettu pahan kerran vai minne ihminen toivoo pääsevänsä jos haluaa hawaijille,yhdysvaltoihin, new yorkiin,amerikkaan,et. amerikkaan tai alaskaan? luotettavuus? kärsii.
riittää intoa ja halua tehdä aina vain uusia aloituksia joissa mollaat Kanariaa mitä erilaisimmin tavoin? Mikä Kanariassa sinua niin ottaa aivoon?
No, ilmeisesti hänen syynsä on suoraan provosoitumista teidän fanittajien kirjoituksiin.
Kyllä tuo teilläkin ( en tiedä lukeudutko juuri sinä heihin )on tuo asennevamma.
Aivan fanaattista kanarian kehumista. Mistään harmeista, haitoista kys. saarilla ei pystytä, suostuta edes puhumaan. Kaikki kanariaa koskeva on jotenkin saanut ajatuksissanne kultareunat ympärilleen.
Useasti olen matkustanut siellä, kuten niin monessa muussakin paikassa. Omat on puolensa saarilla, mutta enpä nyt henkilökohtaisesti mitenkään voi sanoa ylikaiken rakastavani paikkaa.
Jokainen matkatkoon minne haluaa ja missä viihtyy.
viisaus: "Jokainen matkatkoon minne haluaa ja missä viihtyy".
Juurikin näin. Ja me Kanarian fanittajat matkaamme Kanarialle siitäkin huolimatta, että aina jotkut jaksavat urputtaa että miksi sinne paskasaarille kukaan viitsii mennä.
Fanatismia? Tuskin!
Kultareunat? Missä?
Eiköhän noista harmeista, haitoista ja muistakin negatiivisista seikoista pystytä realistisesti keskustelemaan jos milloin aihetta on. Eihän Kanaria kuitenkaan ole maanpäällinen paratiisi. Se on Thaimaa ;)) Sori, lipsahti..
haaskaa viisaita vastauksia tyhmiin kysymyksiin vaikka kysyjä olisi "hutsu" tai muuten hameen tarpeessa!
Yhden erehdyksen voi aina sallia, mutta nyt särkee jo silmiä
Kirjoitetaan
En TAASKAAN,
eikä
En TASKAAN