Olemme nuori pariskunta ja olemme matkustamassa ilman lapsia thaimaahan khao lakiin. Nyt kaipailisinkin vinkkejä hyvästä hotellista khao lakissa..Hotelli saisi olla pieni ja lähellä rantaa ja hyvä aamiainen tietysti..
mihin hotelliin
khao lakissa?
81982
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mukdara,on edullisimpia hinnaltaan on aivan rataviivalla hienolla hiekkarannalla siisti hieman vaatimaton hyvin toimiva hotelli,ilta ja yö elämää ei ole mutta sitä ei ole muuallakaan khao lakissa,torialueelle kävelymatka,viihtykää.
tarkoitin tietenkin hotelli SUDALAA en mukdaraa joka on suhteettoman kallis kylläkin upea hotelli.
Tämä ihan rannalla, bang niang rannalla, reilu kilometri kylälle. Ihania rantabungaloweja. Eikä ihan törkyhintainen
Vielä sen varran että hotellin ei tarvitse olla halvimmasta päästä..saa olla luksustakin:)
Miettimättä Baan Khaolak. Sinne ilman muuta.
Oletteko sidottuja pakettimatkatarjontaan vai omatoimisesti menossa? Jos jälkimmäinen niin voin antaa muutaman hotellivinkin, me löysimme oman "paratiisin" KL:sta..
ei olla sidottuja pakettimatkatarjontaan, myös omatoimimatka on käynyt melessä. kerro ihmeessä hotellivinkkejä..
Suosittelen lämpimästi Khao Lak Orchid Beach, ja eritysesti uutta puolta, Orchid Wing. Se on kaunis paikka, rauhallinen, upea ranta. Matka keskustaan kesti 10 min, ei maksanut kuin 100 bht ja oli ihan mielenkiintoinen. Oma uimaallas aikuisille, ja mukava henkilökunta. Suosittelen lämpimästi!