Kysyn ilkeileviltä miten on oletteko tyytyväisiä tähän ettei ira¤ enää näy kirjoittavan?
Huomaatteko sen myötä palstan hiljenevän?:(
Tyytyväisyys
12
738
Vastaukset
- ei ole nyt
vierailulla poikansa luona, vaan vaikkapa kotosalla. Hän kun on kertonut useaan eri otteeseen ettei omista kotona tietokonetta laisinkaan, vaan menee aina aamuyöstä poikansa luokse ja sitten sieltä kirjoittelee....pitkin päivää..
- hiljainen*
palsta, kuin täynnä riitelyä ja rumaa kielenkäyttöä! Niin se vaan on, että ko. nimimerkin kirjoitukset ärsyttävät, kun ne ovat niin ristiriitaisia.
- Myös ärsyyntynyt
hiljainen* kirjoitti:
palsta, kuin täynnä riitelyä ja rumaa kielenkäyttöä! Niin se vaan on, että ko. nimimerkin kirjoitukset ärsyttävät, kun ne ovat niin ristiriitaisia.
Ei voi olla ärsyyntymättä, kun huomaa jatkuvasti hänen kirjoittavan aivan ristiriitaista viestiä. Pitääkö hän meitä aivan dementoituneina, muisti pelaa vielä monella.
Hän on palstan ärsyttävin. - Yksi esimerkki
Myös ärsyyntynyt kirjoitti:
Ei voi olla ärsyyntymättä, kun huomaa jatkuvasti hänen kirjoittavan aivan ristiriitaista viestiä. Pitääkö hän meitä aivan dementoituneina, muisti pelaa vielä monella.
Hän on palstan ärsyttävin.Ärsyttää, kun hän kertoo,että menee lääkäriin, ja pienen hetken päästä kirjoittelee aivan muuta asiaa,tulee mieleen, että mitä hittoa, eihän ole missään lääkärillä tms.
Tai tänään on työpäivä ja kas kummaa, ei olekaan. Tai piti olla sairaalassa jo, menen huomenna sairaalaan, ja olin jo sairaalassa.
OUTOA.
- nettailija
huomaa kyllä että Ira on kirjoitellut ilman nikkiään... ja se on ihan ok minusta, en sillä sano.ei netissä kyllä kannata ihan kaikkea kotiasioistaan kertoa, ex-miehistä, sairauksista sun muusta. se nyt vaan on niin.
jotenkin ilman vaki-nikkiä on helpompi kirjoittaakin. en minä ainakaan täältä ystäviä hakisi, vaan vertaistukea. - Elisama
Outoja koneita joillain kun Iran viestit aukeaa väkisin.
Päättelen sen siitä kun ärsyyntyvät jatkuvasti hänen viesteistään.
Jos ihmisellä itsellään on hiemankin järkeä päässään niin ei avaa ärsyttävää.
En minäkään kaikkien viestejä avaa ja onneksi minun kone ei avaa niitä väkisin.
Vain ne aukeaa jotka itse tahdon.
Onkohan tuollaiset ärsyyntyjät täällä vain etsimässä aihetta kiukutella vai antamassa vertaistukea, tai hakemassa.
Nuo jotkut näyttää oikein nauttivan Iran kiusaamisesta.- vanhavaimo
Tätä minäkin olen halunnut sanoa. Mitä se haittaa jos joku kirjoittaa puuta-heinää tai sitten ei ja kun vielä kaivellaan vanhoja.No minä laiska en jaksa kaikkia lukeakaan.
Olen saanut tukea silloin kun olen tarvinnut, mieheni on nyt niin hyvässä kunnossa ettei ole ollut ainakaan kahteen vuoteen.
Kun hän oli niin kovin kipeä jalat ja reisiluut ja aina keuhkokuume sanottiin johtuvan syövästä, mutta olikin reisiluu murtunut ja kun se korjattiin niin heti alkoi paraneminen.
Hyvää vointia sairaille! - ei nimimerkkiä.
kaikkia ja kaikkien viestejä ei ole pakko avata minä harvoin paljoa muita jaksan lukea kuin raspiksen,elisaman ja näitä aamuvirkkua ja muitakin rekattuja.
itse en ole kirjoittanut en ole sitä tyyppiä
rekattujen viestejä luen he ovat sellainen tuki tällä palstalla ja tuki turva:)) - vanhavaimo
ei nimimerkkiä. kirjoitti:
kaikkia ja kaikkien viestejä ei ole pakko avata minä harvoin paljoa muita jaksan lukea kuin raspiksen,elisaman ja näitä aamuvirkkua ja muitakin rekattuja.
itse en ole kirjoittanut en ole sitä tyyppiä
rekattujen viestejä luen he ovat sellainen tuki tällä palstalla ja tuki turva:))mutta käytän tätä nimimerkkiä, jos vaikka luovun koneesta on niin kallista
- Elisama
vanhavaimo kirjoitti:
mutta käytän tätä nimimerkkiä, jos vaikka luovun koneesta on niin kallista
Kyllä sinut tunnetaan jo tuolla nimimerkillä.
Sinä olet erittäin asiallinen ja mukava kirjoittelija.
- Lusiina1
Suvaitsemattomuuden suvaitseminen ei ole suvaitsevaisuutta.
Se on saamattomuutta. - Ira¤
torstaina olin sairaalassa,ja perjantaina lääkärin luona.Vikonlopun lastani luna.Vetäähän se vähänmielen matalaksi kun ilkeyksiä kirjoitellaan,mutta jospa ennemminkin yrittäisimme tukea hoidoissa käyviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262085Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764