Aurinkovarjot ja suojaisat paikat Decameronessa?

Varjoakin kaipaava

Lueskelin Tripadvisorista ihmisten kommentteja hotelli Royal Decameronesta. Monet valittelivat, että aurinkovarjoja tai muita varjoisia paikkoja sai vain, jos meni niitä varaamaan klo 7 aamulla. Ei kai tämä voi pitää paikkaansa? Kun kuitenkin on kyseessä noin iso all inclusive -hotelli, kuvittelisi, että varjoja olisi riittävästi kaikille halukkaille. Kai nyt joku varjo löytyy siinä vaiheessa, kun sille on tarvetta? Tuntuu hullulta tuollainen etukäteen varailu.

Uima-altaita siellä ilmeisesti on useita ja suuria, myös kuntouintia harrastavalle sopivia?

4

1007

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riitti aina

      Onhan siellä totta kai niitä älyttömiä, jotka varaavat paikan heti aamutuimaan (panevat vissiin herätyskellon soimaan sitä varten), mutta tämä koskee kyllä lähinnä suosituimpia paikkoja eli sitä "pää"uima-allasta ja sen edustan rantaa. Me olimme joulukuun alussa aina siellä ykköslobbyn alapuolella olevalla rannalla ja saatiin aina varjo taikka katos riippumatta siitä mihin aikaan mentiin - ei koskaan ennen yhdeksää aamulla. Ja sitä rantaa tosiaan riittää, niin että varmasti aina jostain löytyy. Ensimmäisenä menee vettä lähinnä oleva rivi, mutta tuoleja on kolmessa tai neljässä rivissä. Uima-altaita on useita, mutta itse kyllä uin aina meressä, joten niistä en osaa sanoa.

      • Varjoakin kaipaava

        Hyvä, kiva tietää. Pääasia, että jostakin varjoakin löytyy, ei sen tarvitse juuri tietyssä paikassa olla. Kiitoksia vastauksesta :)


      • xxxxxxxxxxxx
        Varjoakin kaipaava kirjoitti:

        Hyvä, kiva tietää. Pääasia, että jostakin varjoakin löytyy, ei sen tarvitse juuri tietyssä paikassa olla. Kiitoksia vastauksesta :)

        Viime perjantaina Decameronista saapuneena voin kertoa, että kyllä varjopaikkoja aina löytyy. Joko olkikatoksellisia lähempänä rantaa olevia tai sitten jostain telttakankaasta tehtyjä kahden hengen katoksia. Yleisvaikutelma oli, että väljää on eli katoksia on rannalla riittävästi. Uimaaltaiden ympärillä katoksia on vähemmän.

        Rannan pyöreitä olkikatoksellisia meni kyllä pari kappaletta tuulessa nurin siellä oloaikana (pystytolppa lahonnut), joten jos niiden osalta ei ole alettu isompiin kunnostustöihin, niin niitä saattaa poistua pelistä enemmänkin.


      • viime perjantaina
        xxxxxxxxxxxx kirjoitti:

        Viime perjantaina Decameronista saapuneena voin kertoa, että kyllä varjopaikkoja aina löytyy. Joko olkikatoksellisia lähempänä rantaa olevia tai sitten jostain telttakankaasta tehtyjä kahden hengen katoksia. Yleisvaikutelma oli, että väljää on eli katoksia on rannalla riittävästi. Uimaaltaiden ympärillä katoksia on vähemmän.

        Rannan pyöreitä olkikatoksellisia meni kyllä pari kappaletta tuulessa nurin siellä oloaikana (pystytolppa lahonnut), joten jos niiden osalta ei ole alettu isompiin kunnostustöihin, niin niitä saattaa poistua pelistä enemmänkin.

        Joskus mentiin vasta puolen päivän aikaan rantsuun ja kyllä sai paikan telttakatoksesta. Ne olkikatokselliset varattiin ekaks, niistä kun oli suora näkymä merelle.
        Muutaman kerran oltiin aamupalalla klo 8 ja kaikki nuo olkikatokset näytti olevan varattuna.
        Maanantai päivä oli selkeästi hiljaisin, koska Kanadalaisilla oli vaihtopäivä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      110
      1346
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      736
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      132
      697
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      485
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      480
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      468
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    13. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      93
      456
    14. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    15. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      448
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    20. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    Aihe