Aviomies meni nukkumaan ja suuteli vaimoa toivottaen hyviä öitä.
hetken kuluttua hän heräsi ja pyhä pietari seisoi sängyn vieressä.
nousehan ylös, nyt lähdetään sanoi hän. mies
oli onneton ja kysyi että olenko kuollut? tahdon takaisin vaimon luokse.
pyhä pietari sanoi että ei se nyt ihan niin helppoa ole mutta saat valita jos tahdot koiraksi tai kanaksi.
mies tiesi ettei vaimo pidä koirista jotta valitsi sitten palata kanana takaisin.
mies tunsi jotain outoa pakotusta jossakin alaalla ja hän ihmetteli että mitä se on. no viereen tuli kukko ja sanoi että sano kot kot kot ja muni ihmeessä. ponnista ja ponnista, kyllä se sieltä tulee.
mies ponnisti ja oikein sieltä tuli muna. tunne oli niin hyvä että hän toisti sen muutamia kertoja.
mutta sitten kukko vaihtuikin vaimoksi ja huuti kovalla äänellä "helvetti Oskari, nyt heräät, olet paskantanut koko sängyn"!
Witsi.
3
109
Vastaukset
luultavasti oli. :)
Joskus olen pitkään etsinyt vessaa unessa, mutta olen kyllä onneksi herännyt aina ennen kuin se on löytynyt. :D Ja semmoiset unet on ärsyttäviä joissa on kauhea jano, ja sitten kun vihdoin löytää vesipullon tms. niin jano ei vaan hellitä vaikka kuinka joisi.on unet missä näät unta ja sitten siinä unessa heräät. ja sitten kuitenkin vielä nukut vaikka siis unessa olet hereillä ;-))))
- Pukeli 1
On mahtanut tuntua mukavalta muniminen?
Mistä näitä ukkoja tietää mitä niiltä voi odottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925981
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262075Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764