auttaako

hormonikorvaushoito sydämentykytykseen,saan kohtauksia,ettei voi hengittää kunnolla kun tuntuu niin pahalle.
Pitää avata ikkunat,tuntuu kuin ilma loppus ja tukehtuu.
Kaikki alkaa siitä kun sydän muljahtelee.Sydänfilmi otettu ja ei mitään ollu.
2364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tykytyksiä kaikkien muiden oireiden lisäksi. Korvaushoito on ainakin minulla auttanut.

Äänestä

että ei niihin kuole. Olen kärsinyt kolme vuotta yöllisistä tykytyksista, joskus jopa mittasin pulssin, noin 130 kertaa minuutissa löi sydän pötköllään sängyssä ja aivan yksin maatessa. Ei siihen kuole, auttaa kun on rauhallinen, hengittää syvään nänän kautta ja suun kautta ulos ja muutenkaan ei niin kiinnitä huomiota koko asiaan, tämä on vain vaihdevuosien oireita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikeaa on kirjoitti:

hormonikorvaushoito sydämentykytykseen,saan kohtauksia,ettei voi hengittää kunnolla kun tuntuu niin pahalle.
Pitää avata ikkunat,tuntuu kuin ilma loppus ja tukehtuu.
Kaikki alkaa siitä kun sydän muljahtelee.Sydänfilmi otettu ja ei mitään ollu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu