Yritin alkuvuodesta tilata joitain ilmaisia soittoääniä puhelimeen jambalta, yhtäkään soittoääntä en onnistunut saamaan ja nyt tulee joka kk 3-6 tekstaria jambalta ja tarjoaa kaikenlaista, noh, eihän siinä mitään muttakun ne viestit MAKSAA aina 2e kpl vaikka poistan ne heti??? Törkeää maksaa turhasta!! Mulla on saunalahden liittymä. Kysyisinkin että miten tuon huijauksen saa loppumaan? Onko tämä oikea konsti: STOP 173171 tekstiviestinä lähetettynä homman pitäisi kuulemma loppua heti?? Ihmeellistä että tuollaista huijausta on edelleen markkinoilla?? Mihinkään ei näköjään voi enää luottaa??
JAMBA HUIJAA!!!!
Nyt riitti!!!!
4429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse olin runsas vuosi sitten Jamban kanssa samassa tilanteessa, ei auttanut se STOP-viestikään yhtään mitään, laskua kertyi kuukaudessa noin 20 euroa turhasta!
Netistä sitten löysin heidän sivuiltaan jonkin puhelinnumeron, muistaakseni sekin oli ensin kiven alla että löytyi.
Soitin sinne, naisääni ei muka uskonut kertomustani, väitti ettei ole koskaan kuullut että tällaista olisi heidän firma tehnyt. Ja sanoi, ettei asialle voi hän tehdä mitään.
Vastasin että aivan sama uskotko vai et, mutta tämän puhelun jälkeen minulle ei tule sitten enää ainuttakaan viestiä, saati laskua.
Ja a vot, viestit ja ylimääräinen Jamban karhusumma puhelinlaskussa lakkasivat kuin seinään!
täytyy ylipäätänsä tilailla jotain soittoääniä ? ekse nyt oo ihan sama et mikä pirinä siit luurist kuuluu ?? :D ku kerta luuri on jo valmiiks täynnä soittoääniä joka lähtöön..
En päässyt eroon miekään. Vaihdoin sitten liittymätyyppiä ja samalla puhelinnumeroa, joten ongelma katosi. Mutta, en ilmeisesti ole tarpeeksi välkky käyttämään kännykkää, vaikka muuten nörtti olenkin;-O)
Maksoitteko laskun, vaikka teitä oli selvästi huijattu???!!???