Moneltako retkelle lähdetään,ja palataan takaisin.Minkälainen vaatetus kannattaa ottaa mukaan.Onko hyttysiä,niin tiedän varata offia mukaan.Kiitos jos joku vastaa tähän.
PANAMAN KANAVA RETKI
6
1651
Vastaukset
- moron!!
panama citystä retkelle lähdetään noin klo 0800am ja tullaan takaisin hotellille noin 1600pm...
ensinnäkin unohda se off:isi se ei tehoa paikallisiin hyttysiin tai muihin ötököihin!
Kanavaretkelle todellakin kevyttä vaatetta päälle ja mukaan ota aurinkorasvaa sekä vesipullo!- irkkuli
hattu ehdottomasti kanavaretkelle mukaan, aurinko nimittäin paistaa todella kuumasti!
Ötököitä en kahden viikon aikana nähnyt yhtään, joten mukana ollut Off jäi käyttämättä. - Siksus
Ainakin Aurinkomatkojen järjestämällä kanavaretkellä oli ilmaiseksi tarjolla juomista sekä bussissa että venematkan aikana. Tätä ei etukäteen tiedetty, joten vähän turhaan kannoimme mukana vesipulloja.
- Vime vuoden puolella
Siksus kirjoitti:
Ainakin Aurinkomatkojen järjestämällä kanavaretkellä oli ilmaiseksi tarjolla juomista sekä bussissa että venematkan aikana. Tätä ei etukäteen tiedetty, joten vähän turhaan kannoimme mukana vesipulloja.
Muillakin retkillä oli vettä ja kokista tarjolla, ja kerran jokaisen retken aikana pysähdyttiin marketissa ostoksilla. Tämä kannattaa huomioida, jos ei ole tehnyt ostoksia Cityssä tai muualla. Marketeissä oli hyvät (alkoholi)juomavalikoimat ja tupakkakartonkeja sai, kun pyysi erikseen kassalla.
- Riisi
Costa Blancasta kanavaretki tehdään 2.lomaviikon perjantaina. Lähtö on 8.30 ja paluu 18.00-19.00, riippuen sulutuksista. Me pääsimme nopsaan läpi, joten jäi hieman ylimääräistä aikaa ja kävimme paluumatkalla vielä isohkossa supermarketissa.
Minua söivät hyttyset ensimmäisinä päivinä. Hotellin kaupassa on myytävänä paikalista Offia joka jopa tuoksui hyvälle, maksoi 8$. Se auttoi!- Ötökät
Kun vaivauduitte vastaamaan kyselyyni,niin ja tuli muutakin mielenkiintoista asiaa.Viikon päästä Panamassa Costa Blancalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko851837- 431449
Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.871222- 671007
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!46995- 59971
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20930- 51890
- 35887
- 37809