Ihan järkyttävän huono tämä viimeisin levy. Yleensäkin Madonna on ihan yliarvostettu tuote, jonka suosio perustuu pelkästään markkinointiin ja homojen rahoihin. Aikoinani kuuntelin mutta nykyään en enää tykkää yhtään. Edellinen levy oli sentään kohtalainen kokonaisuus Abba-sämpleineen, mutta tämä uusi ei iske. Joten ei todellakaan kiinnosta mennä katsomaan sadan euron hinnalla! Lisäksi joku jo totesinkiin, että Madonna näyttää nykyään karmealta kun on niin laiha. Söisi enemmän ja saisi lihaa luitten ympärille. Näyttäisi paljon paremmalta kuin nykyisessä luurankoimagossaan.
Madonnan musiikki
4
394
Vastaukset
- Ginger
Parasta Madonnaa on ne 80-luvun lallatukset, silloin se kuulosti ihan ok. Ääni on mitä on, ja maailmassa on miljoonia parempia laulajia. Ne mukamas seksiä tihkuvat huokailut (en muista biisien nimiä) ovat aivan järkkyjä, samoin monet hitaat biisit ja erittäin yliarvostettu Frozen...huh-huh.
- bott
itsekkin olin aika pettynyt albumiin. kauheinta albumissa oli sen kansikuva. no seuraavalta albumilta odotan enemmän ja toivon että madonna panostaa siihen kunnolla ja siinä on paljon parempi kansikuva. madonna vois vähän luopua tosta seksin mainostamisesta. mutta silti madonna on paras.
- scifi-kek
Arvostelukyky pettää pahasti siinä vaiheessa, kun 50-vuotiaana keikistellään vähissä vaatteissa teinitytön tapaan.
Pitäisikö David Bowien ja Mick Jaggerinkin alkaa heittää keikkaa uimahoususillaan? Olis varmaan joo tosi seksikästä... - huh!
scifi-kek kirjoitti:
Arvostelukyky pettää pahasti siinä vaiheessa, kun 50-vuotiaana keikistellään vähissä vaatteissa teinitytön tapaan.
Pitäisikö David Bowien ja Mick Jaggerinkin alkaa heittää keikkaa uimahoususillaan? Olis varmaan joo tosi seksikästä...katsokaas vaan mtv3 sivulta minkälainen teipattu mamma madonna onkaan....jos noita jalkoja katsoo....ihmettelin tässä jo aikaisemmin että on kummallisia varjoja koivissa. No ehkä niihin on joku luonnollinen selitys;) kuten joku leikkaus vaikka. Mutta oikeasti, kuka haluaa mennä katsomaan Madonnaa ja vielä maksamaan siitä, kiikaritkin on kehotettu ottamaan mukaan. Voi vaan ruveta kuvottamaan jokainen radioistakin tullut kappale kun tulee jonkinmoisia eläviä kuvia mieleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.889913Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662875Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä202296- 1582079
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️222017Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381951Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?311813- 511791
- 1031522
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411286