HAKKASIN KIUSAAJANI

kyllästyin yhteen kiusaajaan ja heitin sen maahan ja revin ylös ja paiskoin pyörätelineitä päin annoin turpaan oikein kunnolla niin että halkes koko kynsi irti multa :D vedän kaikkia vittuilijoita nyt aina päähän
265238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Aattelit tänne tulla hakee rispektiä teollas vai? No mut mitäs sitten ku se vittuilija onkin astetta kovempi jätkä ku sinä, niin onko sit kivaa olla ite hakattuna pyörätelineeseen? :D

Äänestä
  • Ei täältä heru ihailuja, et saa rispektii tollasil jutuillas :DD

    Äänestä

  • kuulostaa kyllä nyt vähän siltä, että itsekin jonkin asteen kiusaaja olet, kun tuollalailla sitä puolustelet.. Mielestäni kiusaajat voisi nakata jokeen ja niitä puolustelevat vanhemmat "ei meidän poika/tyttö mitään voi tehä ja riitaanhan tarvitaan aina 2" perään^^

    Äänestä

  • Jos tullee astetta isompi jätkä niin sillonki kimppuu vaan. Kunniallinen tappio se ois, kysymyksessähän on poika.

    Äänestä

Ihan oikein kuhan et nyt ala muita heittelemään seinille.
Kiusaaminen ei kyllä lopu jos ei takkiin laita.

Äänestä

Hyvä että pistit härnääjälle luun kurkkuun.
Mutta ei kannata tästä hyväntunteesta alkaa keitään muita kiusaamaan, jos tunnet nyt olevasi vahva ja hyvä niin pidä se itsessäsi äläkä rupea samanlaiseksi kuin hän.

Äänestä
  • alkaa kiusaamaan nii et voi tehä mitää koko porukalle

    Äänestä

  • muut kaverit voi porukalla kirjoitti:

    alkaa kiusaamaan nii et voi tehä mitää koko porukalle

    kyllä siihen keino löytyy. kun yhteen tarraat kiinni ja kuristat, revit sitä korvasta tai poskesta, annat turpiin niin eiköhän se possujärjestö siinä kauhistele että mikä hirviö olet.

    Äänestä

  • sitten loput kirjoitti:

    kyllä siihen keino löytyy. kun yhteen tarraat kiinni ja kuristat, revit sitä korvasta tai poskesta, annat turpiin niin eiköhän se possujärjestö siinä kauhistele että mikä hirviö olet.

    Se vain ei riitä, sillä kun yksi saa turpaan niin muut tulevat aina vain uudestaan porukalla kostamaan, joten ainoa oikea mahdollisuus on käyttää silmitöntä väkivaltaa. Silloin kun tulee porukalla hakatuksi niin hakkaa, potki, lyö kaikkia ja aina kun joku kiusaaja on yksin, jos sellainen onnenpotku käy, niin anna turpaan niin, että varmasti ei unohda!

    Äänestä

  • muut kaverit voi porukalla kirjoitti:

    alkaa kiusaamaan nii et voi tehä mitää koko porukalle

    Kiusaajat ovat niin luusereita, etteivät uskalla ottaa 1 vs 1 tappelua, ja pelkäävät häviävänsä 1 vs 1 tappelussa niin paljon, että alentuvat sitten niin syvälle, että päättävät hakata jonkun porukalla.

    Kiusaajat ovat siltikin luusereita, vaikka kiusaaminen tapahtuisikin 1 vs 1 periaatteella.

    Äänestä

Teit aivan oikein! Näin kiusattujen pitäisi toimia. Itse käänsin aina toisenkin posken ja sehän se juuri on se keino tulla hakatuksi, haukutuksi ja pahoinpidellyksi vuodesta toiseen. Kiusaaminen loppuu vasta silloin kun kiusatuille antaa turpaan todella kovaa!

Äänestä

Vaikka se on sinänsä hyvä ajatus sillon ku joku mennee liian pitkälle niin varo tappamasta niitä! ja muista olla hyökkäämättä selekään tai mittään sensellasta pelekurimasuutta.

Äänestä
  • ...ja hyökkää vaan jos se alottaa, siis puolustustarkotuksissa. Ja seis heti ko mennee perille.

    Äänestä

Mun mielest väkivaltaan ei kantsi turvautuu ellei tää henkilö, jonka mukiloit, ollu sulle uhaks jotenki fyysisesti.
Jotku jo sanoki et voi tulla semmonen koston himo sitä kiusaajaa kohtaan, ja useimmilla kiusaajilla on se oma lauma takanaan.. btw onks tolla?
Paras tapa kostaa kiusaajille on näyttää niille et sä oot jatkanu sun elämääs eteenpäin menneisyydest huolimatta, niinku päässy eteenpäin. Mut se mitä sä just näytit sille on se mitä se tasantarkkaan halus, sun huomion. Tää kiusaajahan on täysin huomionkipee pikku kakara jolla on huono itsetunto. Haluuks sä tosiaan miettii päivät pitkät sellasta ihmistä? Mä luulen että sä et oo unohtanu koko tyyppiä vieläkään (sano vaan jos oon vääräs). Mun mielest on vaan ajantuhlausta miettii koko ajan et millonkohan seuraava kiusaaja tulee jonka vois hakata. Haluuks sä tosiaan antaa kiusaajalle sen mitä se haluaa kaiken sen jälkeen mitä se on tehny sulle?
Joo, oon varma et sitä sattu perhanasti se mitä sä teit sille ja se ei sillä hetkellä nauttinu siitä, mut entä nyt? Nyt ku siitä on tullu sulle merkittävimpiä henkilöitä sun elämässäs

Mut jos oot tyytyväinen siihen mitä sä teet ni en voi sille mtn.

Mun neuvo on se et älä jatka enää tota katkeruutta, vaan jatka eteenäin elämässäs. Sulla on koko elämä edessäs, miks sä haluisit toistaa menneisyyttä, josta sulla ei oo kauheen hyviä muistoja siitä (ainakaan ne ajat mitä se kiusaaja sulle tuotti). Loppuen lopuks katkeruus vaan syö sua ja vie sulta voimia..

Äänestä
  • Eppäilemättä niitäki kiusaajia on jotka on huomionkippeitä mutta enpä veikkais että "jätä sääytön ommaan arvoonsa"-taktiikka tepsii läheskää kaikkii. Jos on henkilökohtasta vihhaa jotaki kohtaa niin... no ai sillonkaa kyllä tappelu oo paras ratkasu mutta jonku urpan voi kyllä silläkilailla saaha lopettammaan (tajuaa että tämä alakaa olla muutaki ku jotaki leikintapasta)

    Äänestä

Musta teit aivan oikein!! ihan oikeesti. jos kiusaajia on vaan yksi, ja se rupee vittuilee oikeen kunnolla tai rupee tuuppimaan niin se on aivan saletti että sitä kannattaa potkasta kasseille ja sitten vielä naamaan tai jtn. :D toi kuulostaa nyt vähän tyhmältä mutta oikeesti kiusattuna huonoin asia on minkä sä voit tehä on alistua ja ei tehdä mitään! kannatta vaan tehä niinku sä teit ja antaa turpiin kunnolla.
mutta jos kiusaajia on monta sillon se vois olla vähä vaikeempaa :P

Äänestä
  • Jos alkaa kiusaajat kyrsiä ihan kunnolla niin kerran näyttää niille että mistä se kana pissii ja mätkäset turpaan ihan kunnolla (ei sairaalakuntoon, koska joudut syytteeseen pahoinpitelystä).

    Ei kiusaajat oikeesti ole kovinkaan vahvoja. Niillä on iso 'ystäväpiiri' joka kääntyy kiusaajaa vastaan heti kun ne huomaa että se saa turpaansa.

    Kiusaaja yrittää vielä isotella tämänkin jälkeen mutta yleensä luovuttaa koska huomaa että ei voikkaan mitään.

    Äänestä

Hyvä että kostit sille, se oli sil oikee::D

Äänestä

Itsekkin kävisin kimppuun jos törmäisin kadulla kyseisiin paskiaisiin jotka tekivät elämäni kurjaksi vuosia.

Äänestä

Aivan oikein! Kokemusta kyl on. Ei ne vaa tajuu lopettaa ennen ku näpäyttää kunnolla takasin. Ite olin, joskus 8lk:lla yhen jätkän kiusaamisen uhri yli vuoden, mut sit se tönäs yhen mun kaverin (jätkän) rappusist alas ja tältä taittu käsi.. Siinä tilanteessa, en tiiä mikä muhun meni, olin varmaan niin täynnä jo vihaa sitä jätkää kohtaa, kun ei puhuminen auttanu, niin ihan kunnolla lämäytin kämmenellä naamaan nii rupes verta vuotaa suusta -> meni pillittää vessaan -> ei tullu kouluun muutamaan päivään.. Ja sen jälkeen ei oo kiusannu, ja ihan hyvin meni sit 9lk:n loppu vaiheessa.. :)
Ite tyttönä annan takasin vaan äärimmäisissä tilanteissa, kun alkaa oikeesti hermot mennä ja oon kyl pitkä hermonen. en valittava.. Pisti vihaks enempi kavereiden, ku ihteni puolesta.. outoo? :s :D

Äänestä
  • Näin se kiusaamisen saa lopetettua kyllä parhaiten. Eli turpaan vaan jos joku tulee mäkättämään.

    Äänestä

Teit juuri oikein! Juuri noin minäkin tekisin jos vain kehtaisin, ja tulisi joku sopiva hetki. Koulussa
ei kylläkään kannata, sillä voi joutua jälkkään! Voisin hakata niiden päätä seinään ja heittää lopuks jokeen. Sitten vois ehkä loppua kiusaaminen.

Äänestä

Seuraan perässä..

Äänestä
  • Minunkin kiusaaminen loppui, kun laitoin pääkiusaajan itkemään kun oikestaan vahingossa käsirysyllä huitasisin sitä kyynärpäällä nenään. Ja kovaa! Eikä se minun kiusaaminenkaan loppunut ennen kun kuritin paria jätkää, aika pelleä käytöstä sillon oli nyt jos miettii, vaan ei voinut muuta

    Äänestä

itse tein joskus saman.kestin koulukiusaamista monta vuotta,mutta ysi luokalla paloi pinna.otin pari tyyppiä (jotka olivat minua kiusanneet) yksitellen koulun jälkeen kiinni ja vetelin turpaan oikein sydämmen kyllyydestä.kiusaaminen loppui siihen ja itse jouduin vaihtamaan koulua,mutta siellä tiesivät tarinani joten kiusaaminen ei jatkunut.Mielestäni jos sinua lyödään/potkitaan/uhataan aseella.yms...saat kyllä suomen lainkin mukaan itseäsi puolustaa.

Äänestä

hyvä, hyvä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poika 16v kirjoitti:

kyllästyin yhteen kiusaajaan ja heitin sen maahan ja revin ylös ja paiskoin pyörätelineitä päin annoin turpaan oikein kunnolla niin että halkes koko kynsi irti multa :D vedän kaikkia vittuilijoita nyt aina päähän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu