Valtiopäivien

Ensimmäinen päätettävä asia on kansanedustajien palkkojen kuoppakorotus.
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tosi on. Kirjoitat aivan aiheesta, vaikka vitsiksi sen tarkoititkin. Minun mielestäni kansanedustajien palkkoja pitäisi korottaa huomattavasti. Nyt palkat ovat sellaisia, että paperimiehetkin menee ryminällä ohi. Palkkoja korottamalla saisimme eduskunnan tasoa huomattavasti nostettua kun sinne eivät pyrkisikään tavalliset tossunkuluttajat.

Äänestä
  • eläkkeitäkin pitäisi saada nostaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avaus 2009 kirjoitti:

Ensimmäinen päätettävä asia on kansanedustajien palkkojen kuoppakorotus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu