Koh Tao

taotao--

Millasia rantoja Koh Taolta loytyy? Meilla olisi hakusessa rauhallinen ranta jossa ei olisi suuria hotelleja tai resortteja. Riittaa etta loytyy katto paan paalle. Olisi myos plussaa jos jo rannan tuntumasta loytyisi jotain snorkailtavaa.

2

1088

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reissari_111

      Juuri tulleena, kannattaa mennä Sairee beachille. Muut rannat ovat enemmän tai vähemmän hankalasti saavutettavissa (venekyyti paras, jos näille mielii). Saireelta löytyy myös majotusta moneen lähtöön ja helposti. Snorklaan pääsee rannasta ihan Saireen pohjois päästä (Ko Tao Cabana nimisen bungakylän kohdalta)

      • KippisX

        Saireellahan nimenomaan ei muuta olekaan kun resortteja -isompia ja pienempiä. Eli jos rauhaa haette ==> muualle! Lisäksi ranta on ehkä yksi saaren ikävimpiä uimiseen ja snorklaamiseen. Palvelut toki ovat lähellä ja iltamenoa joka makuun, mutta jos rauhaa kaipaatte ==> ehdottomasti muualle.

        Ehkä yksi parhaista snorkkelirannoista on Jansom Bay, mutta Charm Churee on aika kallis hotelli, Jansom bungalows lienee halvempi. Sinne on satamasta 10 min kävelymatka. Ao Leuk toisella puolella on ihan mukava paikka, pari pienempää resorttia ja hyvät snorklausolosuhteet. Majoituskin kohtuuhintaista ja pääsy nykyään ihan ok.

        Jos tosiaan haluaa rauhaa ja edullista majoitusta => Laom Thian tai Hin wong on sitä. Ne on sitten jo niin syrjässä, että sinne mennään vaan mönkkärillä ja iltamenoihin ei varmaankaan tule lähdettyä.

        Jos itse menisin nyt, harkitsisin ehkä jompaa kumpaa Sai Nuan beachia. majoituksia en tunne, mutta atmosfääri siellä on aika hieno ja etäisyys elämään kohtuullinen (ainakin mopolla).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      105
      7411
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      100
      5255
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3506
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3451
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      345
      1485
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      55
      1318
    Aihe