...ohhoijjaa...voiko ihmiseen rakastua vaikkei olisi koskaan edes jutellut sen kanssa...
...liian pitkään pelkkää seurailua...
...yksittäisiä vilkaisuja...
...pakko yrittää jotain...
...pahempi jatkaa näin kuin saada pakit...silloin voisi edes yrittää keskittyä muihin naisiin...
...aargh...
...pakko edes sanoa Hänelle jotain...säälittävää...mutta minkäs teet...
...liian pitkään pelkkää seurailua...
...yksittäisiä vilkaisuja...
...pakko yrittää jotain...
...pahempi jatkaa näin kuin saada pakit...silloin voisi edes yrittää keskittyä muihin naisiin...
...aargh...
...pakko edes sanoa Hänelle jotain...säälittävää...mutta minkäs teet...
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mulla on just aika samanlainen juttu...
oon ihastunu yheen jäbään vaikka en oo ees jutellu sen kaa :)
Oon vaan nähny sen parikymmentä kertaa :P
jah sitten pari päivää sit tajusin olleeni ihastunu siihen :) Voimia sulla!
Mun mielestä sun kannattais mennä juttelemaan sille. Rohkeesti vaan. Mäkin oon mennyt, voit tietty myös tekstata sille.
sitä mietin ittekki että voiko ihmiseen oikeesti ees ihastua juttelematta kertaakaan..mutta tee nytt jotain tekstaa vaikka sille...ittekkin tekstaisin omalle ihastukselleni mutta oon unohtanu sukunimen...ni ei voi ees ettii numbaa numerotiedustelusta...mutta toimi hyväihminen nytt jotenkin! eikä oo säälittävää,ei tunteilleen kukaan voi mitään!
mulla on siis aivan samanlainen ongelma..
poika on samassa koulussa kun minä ja vaihdetaan katseita jne..
mutta en uskalla tehdä asialle mitään.
kaikki sanovat että mene nyt juttelemaan jotain sille,mutten uskalla...
minkäs teet..elämä on paskaa..
Mullakin on sama ongelma.... Mä en oo puhunu ihastukselleni kertaakaan... Aina kun nähdään nii vaihdetaan katseita ja pitkään... Pitää kai mennä vaan suoraan jutteleen kun hänen numeroa mulla ei oo... Mutta pärjäilkää... =)
mullakin on samanlainen onkelma ku edellisillä... mä en oo sen kummemin jutellu íhastuksen kaa ku ehkä yhden sanan jopa...:) enkä mäkään pokkana voi mennä juttelee....ylitsepääsemätön ajatus...toivonu oon kyllä että olis ees tehny sillo alotteen ku oli kiinnostunu.pöh!eipä taida olla enää ku mä oon nii outo:)mutta ei kyllä yhtään auta että törmätään joka paikassa toisiimme:/ no tunteilleen ei voi mitään ja kyllä ne ajastaan haihtuu:)
Ihminen voi rakastua vaikka kiveen.