VAPAAKSI...PRKLE....TAPPAA KOHTA JONKUN
TOIVOTTAVASTI.. AIKUISEN...
TOIVOTTAVASTI.. AIKUISEN...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei ymmärtääkseni JV:lle on annettu ikuinen porttikielto Ruotsiin. Joku meidän Mepeistä voisi kysellä EU-parlamentissa tämän oikeellisuutta. Vapaa liikkuminen ja kaikki pitäis olla!
toivottavasti valjakkala saa paljon turpaansa siviilissä niin varmasti tulee kyllä käymäänkin.se on lapsen murhaajalle oikein.
Onko lastenraiskaaja parempi kuin lasten murhaaja? Yhteiskunnan mielestä lapsenraiskaajat lienevät niitä, ketkä julistavat tehneensä parannuksen ja heihin uskotaan. Heille tulee kansan myötätunto, mutta lapsen tappajille kukaan ei anna anteeksi.
Pahinta olisi, jos kyseessä olisi lapsenraiskaaja ja lapsenmurhaaja. Tällainen henkilö voisi olla vankilassa ja yhteiskunnan silmissä pohjasakan alapuolella.
lapsenraiskaajat lusitetaan kuopion läänillä ja heitä kuulema hoijetaan siellä.miten voi ihmistä hoitaa jos hän ei tunne tehneensä mitään väärään päin vastoin lapsi on yllyttänyt häntä tekoonsa.heitä lusitetaan kuopion läänillä sen takia koska he saisivat turpaansa tavallisten vankien joukossa.mikä olisi minusta ihan oikein,raiskattu joutuu käymään loppu ikänsä psykiatrilla.
Ja nyt kun on sovittanut rikoksensa, jättäkää rauhaan. Laki on laki.
Jos et ole tyytyväinen, ota yhteyttä kansanedustajaasi. Hän on vastuussa rangaistuksista.