Miten sinun virtasi käynnistyy vai löytyy sellaista?
Millaista virtaa
sinusta löytyy
8382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pahuksen hyvä kysymys. Vaikka en ole ihan vielä täyttänyt 60 v, ei kaukana siitä kuitenkaan ole. Pakko sanoa, että eipä tahdo löytyä enää virtaa lainkaan. Mistähän mahtaa johtua? Onko se tämän iän syy vaiko monien sairauksieni? Tekisi mieli vielä jotain tehdä ja osallistua johonkin jollain tavalla, vaan kun en tahdo jaksaa... alkaa itseäkin jo tympimään kun aina veto pois.
olla kilpirauhasen vajaa toimintaa, kannattais ottaa verikoe. Sydämmen vajaa toiminta myös aiheuttaa samanlaisia oireita.Käy lääkärissä.
Jännitteestä riippuu, miten virta kulkee. Nyt alkuvuodella on voltteja ollut vähän liikaakin ja virtaa on kulkenut sen mukaisesti. Kun maaliskuun loppupuolella (toivottavasti) tämä duuniputki hellittää ja jännite alenee, täytyy ne ampeerit käydä ostamassa. Viinakaupasta Virta-Viinaa, tai ruotsalaista Ström-brännvin.
Siinä on ytyä.
!!!!!!
enemmään ja juuri tulin hiihtämästä. Sieltä ulkoa raittiista ilmasta ja liikunnasta sitä virtaa
löytyy.
latauksen heinäkuussa 1968, että virtaa riittää loppuiäksi. Tapasin silloin tulevan mieheni ja sain valtavasti energiaa. Se kantoi yli hänen kuolemansa, nyt on menossa uusi latausvaihe iän tuomalla arvokkuudella.
Aito siis. Hekuma on asia erikseen.
Kummasti virtaa löytyy, vaikka ikää on 61. Nykyään teen niitä raskaampiakin hommia, kun mieheni sairastui luuydinsyöpään. Siinä se vaan jolkuttelee pientä askaretta tehden. Juuri raivasin huoneen vanhat tapetit jätesäkkeihin. Eilen maalasin kahden huoneen katot. Ja tuli toinen huone tyhjennettyäkin, ruuan tekoa, kahvittelua remppamiehelle jne. Pojan asunto talon päädyssä saatiin juuri valmiiksi ja siellä on siivoamista, verhojen laittoa jne. Hän on lähes jatkuvasti työssä ja asuu vielä muualla. Pian jätän sen asunnon hänen huomaansa.
Puita tuon pari kertaa viikossa sisään. Mieheni sentään pystyy lämmittämään, kun ei paljon nostaa tarvitse.
Pari koiraa juoksee sisään ulos. On iso alue mennä. Naapurit ei häiriinny. Ja kissakin kaipaa oman sylittelynsä.
Voisin sanoa, olen onnellinen. Jumalan lahjaa se on. Tämä kaikki.