kulttuuria ja nähtävyyksiä Havannassa?

kertokaas...

Mitä kulttuuria Havannassa on tarjolla? Teatteria? Balettia? Entäs nähtävyydet?

6

951

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on tarjolla

      Capitoliumin lähistöllä on teatteri- ja oopperatalo, jonka seinästä voi lukea kulloisenkin ohjelman.
      Musiikkia kuulee joka paikassa, etenkin Obispo-katua kun käppäilee, niin baareissa yleensä soittaa live-bändi.
      Taidegallerioita näkyi olevan, ja tauluja ja käsitöitä myydään joka päivä käsityöläismarkkinoilla Katedraaliaukiosta rantaan päin.
      Kuubasta on olemassa useita suomenkielisiäkin oppaita, suosittelen niiden ostamista tai hakemista kirjastosta, ja tarkempaa tietoa löytyy netistä sitten kun tietää, mitä tahtoo.
      Ohittamaton kulttuuriesitys on tietysti Tropicana show.

      • Aika Pihi

        Kai se nähtävyys on, mutta liekkö 70 euron arvoinen. Siihen kun lisää kaikki juomat ja tipit, niin kallis on.


      • tuli samaan
        Aika Pihi kirjoitti:

        Kai se nähtävyys on, mutta liekkö 70 euron arvoinen. Siihen kun lisää kaikki juomat ja tipit, niin kallis on.

        Meillä siellä tuli tuohon hintaan kaksi pulloa pöytään ja joku suolapala,tippejä ei annettu.


      • kaiken
        Aika Pihi kirjoitti:

        Kai se nähtävyys on, mutta liekkö 70 euron arvoinen. Siihen kun lisää kaikki juomat ja tipit, niin kallis on.

        Kannattaa mennä, sillä rahalla saa tosiaan rommipullon pöytään kyllä se riittää siksi aikaa. Tietysti, jos ei tykkää musiikista, tanssista, eikä kauniista naisista ja komeista miehistä, ei kande mennä.


    • lisää vaan...

      Kiitos tiedoista...uusiakin vinkkejä saa lähettää.

      • PKK

        Loppuvuodesta jos olet liikkeellä, jazz-musiikin festivaalit pitäisi olla marras-joulukuun vaihteessa ja kv. elokuvafestivaalit joulukuun alkupuoliskolla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4348
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2802
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2562
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1546
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1488
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1209
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      179
      984
    Aihe