kulttuuria ja nähtävyyksiä Havannassa?

kertokaas...

Mitä kulttuuria Havannassa on tarjolla? Teatteria? Balettia? Entäs nähtävyydet?

6

943

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on tarjolla

      Capitoliumin lähistöllä on teatteri- ja oopperatalo, jonka seinästä voi lukea kulloisenkin ohjelman.
      Musiikkia kuulee joka paikassa, etenkin Obispo-katua kun käppäilee, niin baareissa yleensä soittaa live-bändi.
      Taidegallerioita näkyi olevan, ja tauluja ja käsitöitä myydään joka päivä käsityöläismarkkinoilla Katedraaliaukiosta rantaan päin.
      Kuubasta on olemassa useita suomenkielisiäkin oppaita, suosittelen niiden ostamista tai hakemista kirjastosta, ja tarkempaa tietoa löytyy netistä sitten kun tietää, mitä tahtoo.
      Ohittamaton kulttuuriesitys on tietysti Tropicana show.

      • Aika Pihi

        Kai se nähtävyys on, mutta liekkö 70 euron arvoinen. Siihen kun lisää kaikki juomat ja tipit, niin kallis on.


      • tuli samaan
        Aika Pihi kirjoitti:

        Kai se nähtävyys on, mutta liekkö 70 euron arvoinen. Siihen kun lisää kaikki juomat ja tipit, niin kallis on.

        Meillä siellä tuli tuohon hintaan kaksi pulloa pöytään ja joku suolapala,tippejä ei annettu.


      • kaiken
        Aika Pihi kirjoitti:

        Kai se nähtävyys on, mutta liekkö 70 euron arvoinen. Siihen kun lisää kaikki juomat ja tipit, niin kallis on.

        Kannattaa mennä, sillä rahalla saa tosiaan rommipullon pöytään kyllä se riittää siksi aikaa. Tietysti, jos ei tykkää musiikista, tanssista, eikä kauniista naisista ja komeista miehistä, ei kande mennä.


    • lisää vaan...

      Kiitos tiedoista...uusiakin vinkkejä saa lähettää.

      • PKK

        Loppuvuodesta jos olet liikkeellä, jazz-musiikin festivaalit pitäisi olla marras-joulukuun vaihteessa ja kv. elokuvafestivaalit joulukuun alkupuoliskolla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4593
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3165
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2863
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      60
      2787
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2370
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2165
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      15
      1589
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1564
    9. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    10. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1498
    Aihe