Nyt se on sitten vihdoin todistettu,että Linux EI todellakaan ole meikäläisen juttu.. Mitään ei saa kunnolla toimimaan, vaikka ohjeet on edessä ja teen niitten mukaan. Linux on täysin PASKA....! Ohjeet eivät ole ajan tasalla ja kun yrittää hakea netistä parempia ohjeita, niin sekään ei auta. Päivitykset eivät sovi distroon vaikka mitä tekisi. Onnea vaan uusille linux käyttäjille...!!
Todistettu
kkk
3396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olisi parempi sanoa: Linux distribuutio jota käytin on paska. Linux kyllä toimii hyvin(ainakin omasta mielestäni), mutta distribuutioissa on hyviä ja huonoja. Jos joku distribuutio toimii huonosti niin se ei tarkoita, että kaikki distribuutiot(joita ilmeisesti tarkoitit Linux sanalla) toimisivat huonosti. Eli Linux ei ole käyttöjärjestelmä vaan käyttöjärjestelmän ydin. Useimmiten ongelmat eivät johdu Linux:sta vaan distribuutiosta ja siinä pyörivistä ohjelmista. Syystä tai toisesta minulla ei ole ollut ongelmia.
Uskottavuuttasi tässä pikku vuodatuksessasi syö se, ettet sanallakaan mainitse mistä distrosta tai sen ohjelmista/päivityksistä on kyse.
>EI todellakaan ole meikäläisen juttu
Joo, se pitää kutinsa.
>Linux on täysin PASKA
"Vittu mä osaa kahen sekan jälkee. Tää on ihan PASKA."
Voi jeesus mikä asenne. Tuolla asenteella et koskaan opi mitään.
Kokeilepa asentaa Windows-koneeseen Apache, MySQL ja PHP toimimaan. Pitäisikö sanoa, että vittu se wintööt on paska kun ei softat toimi? Ei helevetti, mietis vähän.