Noniin elikkä mä olisin kiinnostunnut Saksanpaimenkoirasta asun omakotitalossa ja lähistöllä on paljon metsää missä se voisi juoksennella. Että onko se niin helppokouluttaa kun aina ollaan sanottu ja että oppii helposti? ja aina ollaan puhuttu että ne hermostuu helposti. mutta mitäs te olette mieltä se olisi mun toinen koira?
Saksanpaimenkoira?
5
697
Vastaukset
- Oi voi
Kannattaa mennä kyselemään tuolla saksanpaimenkoira-palstalla. Ihan tosi, siirtäisit tän kysymykses sinne, sillä se on erikseen saksanpaimenkoirasta kyselemistä varten.
- Sakman
Sori en huomannutkaan että täällä on erikseen Saksanpaimenkoiralle -palsta
- myös...
saksanpaimenkoira on paimenkoira, voi ihan hyvin kysellä kummalla vaan...senkin palstapoliisi.
- Oi voi
myös... kirjoitti:
saksanpaimenkoira on paimenkoira, voi ihan hyvin kysellä kummalla vaan...senkin palstapoliisi.
Saksanpaimenkoiraa varten on sen takia oma palsta, että se on niin suosittu rotu. Jo sakun >>omalla>> palstalla käy vilskettä. Jos saksanpaimenkoiralle ei olisi omaa palstaa, tämä paimenkoirat-palsta olisi varmasti monien mielestä häiritsevän täyteläinen sakuista.
- oli...
Oi voi kirjoitti:
Saksanpaimenkoiraa varten on sen takia oma palsta, että se on niin suosittu rotu. Jo sakun >>omalla>> palstalla käy vilskettä. Jos saksanpaimenkoiralle ei olisi omaa palstaa, tämä paimenkoirat-palsta olisi varmasti monien mielestä häiritsevän täyteläinen sakuista.
vähän pilke silmäkulmassa, se palstapoliisi ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835114
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734678Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv852924Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232414Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.602034Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska221805- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131425- 1851318