clarion soitin

autossa on noin 10 vuotta vanha soitin ja se pitäis saada irti. paneelin takana on sivuilla kaksi peltistä läpyskää mutta ei se ainakaan niitä kiskomalla irti lähde että onko siinä vielä jotain ruuveja tai muuta mitä pitäis tehdä että lähtee?
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on Clarion, jonka etusivulla on 4 pientä reikää. Hanskalokerossa on 2 ohuesta teräslangasta taivutettua U-muotoista vekotinta, joiden päissä on pienet väkäset. Ne päät työnnetään niihin reikiin ja sitten vedetään Clarion pesästään ulos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten irti? kirjoitti:

autossa on noin 10 vuotta vanha soitin ja se pitäis saada irti. paneelin takana on sivuilla kaksi peltistä läpyskää mutta ei se ainakaan niitä kiskomalla irti lähde että onko siinä vielä jotain ruuveja tai muuta mitä pitäis tehdä että lähtee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu