Piz Buin

Thaimaan matka lähenee ja kysyisin vielä,että onko piz buin aurinkorasva hyvää? olen kuullut,että se edistäisi rusketusta,pitääkö paikkansa? kannattaisko käyttää ekalla viikolla suojakerroin 30 ja tokalla viikolla suojakerroin 20? olen melko vaalea,tahtoisin hyvän rusketuksen :)
2622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On se hyvä perusmerkki, osta myös after sunia auringonoton jälkeen se kosteuttaa ja rauhoittaa ihoa (parantaa rusketusta!)
VINKKI: pidä AfterSun-voide jääkaapissa! iiihanasti viilentää ihoa!
Nauti lomastasi, muista rasvata kunnolla, loma pilalla jos polttaa nahkansa!

Äänestä

Piz Puin on hintansa arvoista. Suojaa ja levittyy hyvin. Inteciferit tehostaa rusketusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta phukettiin kirjoitti:

Thaimaan matka lähenee ja kysyisin vielä,että onko piz buin aurinkorasva hyvää? olen kuullut,että se edistäisi rusketusta,pitääkö paikkansa? kannattaisko käyttää ekalla viikolla suojakerroin 30 ja tokalla viikolla suojakerroin 20? olen melko vaalea,tahtoisin hyvän rusketuksen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu