Huono taso tällä palstalla

siiveton30

Tänne ei kannata oikeasti tulla kysymään mitään koska vastaukseksi saat ainoastaan vittuilua. Tietyt tyypit pilaa koko palstan ilkeillä kommenteillaan. Jos joku tosissaan kysyy neuvoa niin voisi joko vastata kysymykseen tai sitten olla hiljaa. Lueskelin läpi näitä juttuja ja suurin osa menee niin että joku kysyy saako siellä ja siellä purkkiruokaa vauvalle ja vastaus on että älä mene sinne vauvan kanssa. Tai joku kysyy onko joku käynyt lasten kanssa jossain maassa ja vittuilijat tulee että miksi pitäisi sinne mennä? Ei meitä ulkopuolisia kiinnosta mitkään ääliö kommentit vaan minä ainakin haluan kuulla vastauksen ainoastaan siihen mitä kysytään! Googlen hakukoneella haen eri tietoa ja niin tekee muutkin ja sitten tulee tämä paska palsta aina hakutulokseen.

5

716

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta kuintenkin....

      On ihan totta, että joukko ikäviä ihmisiä kuittailee ihan asiallisiakin kysymyksiä.
      Ymmärrän tuohtumuksesi, mutta en sitä, että kommentoit v-tyylillä. Viesti olisi ehkä mennyt paremmin perille ilman voimasanoja.

    • vaikuttaa paljon

      kirjoitetaan me tänne asiallista keskustelua, pohdintaa ja vinkkejä, niin suhdeluku fiksujen juttujen osalta paranee.

      Joka paikassa on aina ne muutama mölli, jotka vaan trollaavat, se on vapaan netin hinta.

    • In limbo

      Ei kai kukaan oikeasti näiltä Suoli24 -palstoilta mitään tasoa tai asiallisuutta odotakaan.

    • Itse Olen Enkeli

      Kamoon, jos täytyy netissä kysellä saako lomakohteesta purkkiruokaa lapselle tai onko joku käynyt jossain ja oliko hotellissa sänky, niin aika avuttomalta kuulostaa... Usko tai älä, niin kaikkialla maailmassa on lapsia, vauvoja, nuoria. Ne ihan syö ruokaa ja käyttää vaippoja ja leikkii ja kaikkea!

    • kuin sinä

      joo, todellakin suppeata ajattelua toooodellla monilla tyypeillä.. Oisko kotikasvatuksessa ollu jotain häikkää kun ei hyvistä tavoista tietoakaan?! Mielestäni tollanen v*ttuiluviestittely kertoo kyseisin tyypin surkeasta elämästä, jota ei ole koska aikaa tuntuu riittävän aina haukkumaviestin verran.
      Eivät taida olla kykeneviä minkäänlaisiin ihmissuhteisiin, koska eivät osaa ajatella toisen ihmisen tunteita. jepulis.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      896
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      802
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe