kissojenne nimiä?

moi kaikki!!!
minkä nimisiä kissoja teillä on?
meidän kissojen nimet ovat JoJo, Speedy ja Leevi.
olisi kivää tietää millaisia nimiä jotkut ovat kisuilleen antaneet!!
231081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

on nimeltään Lyyti. Sille olisi kuulemma sopinut paremmin nimeksi Mauku. Mutta olin päättänyt nimen jo ennen kissan kotiin tuloa.

Äänestä
  • ...kissojen nimi on : tuho, rudi ja sara

    Äänestä

  • kissa:] kirjoitti:

    ...kissojen nimi on : tuho, rudi ja sara

    ..on Minttu ja Sasu. Aikasemmin on ollut myös Mökö ja Eppu.

    Äänestä

  • Saara kirjoitti:

    ..on Minttu ja Sasu. Aikasemmin on ollut myös Mökö ja Eppu.

    minun kissieni nimet on phobos ja deimos (pelko ja kauhu). :) pitkällisen harkinnan jälkeen tuli siis nämä. jos vielä otan yhden uros maukun niin siitä varmaan tulee sitten ramses.
    edellisen miukuni nimi oli niki claudia rutsefiina nöpötys ja nimestä voi päätellä että olin aika nuori kun silloisen kattini nimesin.

    Äänestä

Lumikki (Tuhkimo Lumitähti) valkoinen pallero ja
Terhakka (Julia) mustavalkoinen terroristi:)

Äänestä
  • Risu. Pieni harmaa risu kisu

    Äänestä

  • piia kirjoitti:

    Risu. Pieni harmaa risu kisu

    ...Shibi. Shibi on japania ja tarkoittaa pientä. Heh, ehkä annan seuraavalle nimeksi Kawaii, mikä tarkoittaa söpöä.

    Äänestä

Mulla on Eetu niminen kaveri. Aikasemmin oli myös Apsu(joka ensin oli Aada,kun luulimme sitä tytöksi) ja Purre.

Äänestä

Meillä kissojen nimet on Miiru ja Pörrö.
Kaksi söpöä, tyttö ja poika.

Äänestä
  • on hessu ja heluna.ennen on ollu miska,misu,jaska ja oscar.siskon entinen kissa oli felix ja ny on aku ja iines.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    on hessu ja heluna.ennen on ollu miska,misu,jaska ja oscar.siskon entinen kissa oli felix ja ny on aku ja iines.

    Pepi-Pöpi ja Pälli-Pölli.Aiemmin ollut Misu, Aatu, Vilpertti, Körmy ja Iita-Liina.

    Äänestä

...tällä hetkellä mulla on Nuppu niminen kissa...ja edellisten nimet oli Ressu ja Nipsu.

Äänestä

Vanhimman kissamme nimi on: Kamu (8v.), Pikkuinen (3v.), Onni (1v.), Enni (1v.), Pantteri (7kk.), Lumi (7kk.)

Kaikki ovat meidän pikkuvauvoja!!!

Äänestä

mun kanssa asuu TOFFO (n.6kk), hoidossa on Sulo(5v), Simba(9v). Edelliset kissat Susu ja penskana mulla oli Killi-kolli.

Äänestä

Piti nimetä Taaviksi ja Lyyliksi. Vaan ei tuntuneet sopivan ne nimet juuri näille kateille. Näyttivät Kaapolta ja Mollalta, jota nyt ovat olleet jo yli 7 vuotta.

Äänestä

Kissat saa Hänninen nimen ja järjestysnumeron. Sitten keksitään kutsumanimi erikseen.
Eli nyt meillä on Hänninen 3. Remu-Skunkki ja Hänninen 5.Ossi-Maukka.

Äänestä

meillä 2 ja puoli vuotias kollikissa on nimeltään Velmu ja puoli vuotta vanha neitikissa on nimeltään Sera. :)

Äänestä

..kissa on nimeltään Essi. Mietittiin kauan nimeä ja todettiin Essi nimi hyväksi kun se suhisee silleen että kissa tuntee ja tietää milloin sitä kutsutaan...:)

Äänestä

Mölli Viiruvirtanen =).

Äänestä

meillä asustaa puoli vuotias Ninni kissa.

Äänestä

jaska,pösö ja nöpsö,roope

Äänestä
  • Meille tuli kulkukissa nimesimme sen Maijuksi,kun se oli semmonen ihan tavallinen kissa,kolmivärinen ja osoittautui sittemmin tosi viisaaksi.Maijulla oli metsässä pennut ,jotka se houkutteli myös meille,Metsä,Ujo ja Antti.
    Ennen leikkausta Maiju ehti tehdä vielä yhdet pennut,Piri-Piri,Bruno ja Lissu.Maiju lepää jo kuusen alla yhdessä Metsän kanssa,Piri-Piri vetelee tuossa sikeitä, muut ovat saaneet uudet kodit.

    Äänestä

Meidän tyttökissan nimi on Nelli ja hyvä nimi onkin! Entiset kissat olivat Miska ja Oskari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JoJo kirjoitti:

moi kaikki!!!
minkä nimisiä kissoja teillä on?
meidän kissojen nimet ovat JoJo, Speedy ja Leevi.
olisi kivää tietää millaisia nimiä jotkut ovat kisuilleen antaneet!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu