Lomamatkojen hotellitarjonta??

11.2

Itse olen lähdössä Eilatiin 11.2. Kertoisitteko kokemuksia Lomamatkojen hotelleista Eilatissa. Esim mitä hyvää ja mitä huonoa. Matkatoimistothan luonnollisesti vai kehuvat kohteitaan.

3

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kotiutunut

      pitää mielestäni hyvinkin paikkansa Eilatin/Lomamatkojen hotelliesitteissä. Tietenkin valokuvat kertovat myös osansa. Mitä tarkemmin haluat tietää? Hotellit ihan siistejä, palvelut, siisteys ym. omasta mielestäni kohdallaan suhteessa hintaan.

      • eeiiilat

        No ylipäätänsä mikä hotelleista kannattaisi valita?


      • kotiutunut
        eeiiilat kirjoitti:

        No ylipäätänsä mikä hotelleista kannattaisi valita?

        Itse olin marraskuussa Riviera Clubissa viikon. Sen verran tyytyväinen että voisin mennä uudelleenkin. Pienehkö, simppeli, ilman aamiasta. Allasalue siisti. Samalla reissulla kävin "vakoilemassa" Royal Gardenian siinä vieressä. Siellä upee allasalue ja isompi koko systeemi. Sinne menemmekin nyt maaliskuussa. Molemmat nuo lähellä rantaa (niinku lähes kaikki hotellit jos karttaa katsot.

        Americana ja Marina Clup on hintansa veroisia, pikkasen vaatimattomampia ja vähän kauempana rannasata mikä vaikuttanee hintaan.

        Hotelli Nova taas on ihan eri paikassa kun nämän yleiset turistihotellit. Siis ns lentokentän toisella puolella keskellä kaupunkia. Kartasta selvii sijainti. Ihan hyvä hotelli muuten, ellei rannan välitön läheisyys ole pakollinen.

        Beach and Diving Resort-hotelli taas löytyy läheltä korallirantaa, siis taas eri paikasta kuin isompi "hotellirypäs". Se on myös etäämpänä keskustasta muutaman kilometrin. Käsittääkseni ilmaisia kuljetuksia hotelli-keskusta järjestetty useamman kerran vuorokaudessa. Jos haluaa snorklata ja nauttia Punaisesta merestä paljonkin, tämä hotelli hyvä vaihtoehto.

        Muut isommat hotellit on vielä "testaamatta". Löytyykö niistä luxusta, en osaa sanoa. Pitänee joskus testata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      290
      5479
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      5056
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4156
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3840
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      42
      3483
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      88
      3126
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      71
      2998
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      41
      2178
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2116
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2078
    Aihe