mikähän vikana

deko pistooli

eli minulla on deaktivoitu pistooli,mutta asetta ei voi virittää ja kylmä laukaista,mikähän on vikana?olisi kiva jos vois kylmälaukaista osia aseesta ei puutu

3

984

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on deaktivoitu

      deaktivointi tarkoittaa käytännössä sellaista
      ettei sitä voi käyttää. Jos pelkkä piippu hitsataan umpeen, aseeseen ei tarvitsisi
      hankkia kuin uusi piippu. Eri tyyppisiä aseita deaktivoidaan eri tavoin.

      • aktiivi.

        Aseen piipun umpeenhitsaaminen ei riitä oikeaoppiseksi deaktivoinniksi. Piippu pitää lisäksi hitsata kiinni runkoon, jottei sitä voi vaihtaa. Lisäksi lukon iskuripinta tulee leikata pois 45 asteen kulmassa. Eli aseen paineenalaiset osat tehdään toimimattomiksi. Laukaisua ja normaalia huoltopurkamista ei tarvitse tuhota.


      • maf
        aktiivi. kirjoitti:

        Aseen piipun umpeenhitsaaminen ei riitä oikeaoppiseksi deaktivoinniksi. Piippu pitää lisäksi hitsata kiinni runkoon, jottei sitä voi vaihtaa. Lisäksi lukon iskuripinta tulee leikata pois 45 asteen kulmassa. Eli aseen paineenalaiset osat tehdään toimimattomiksi. Laukaisua ja normaalia huoltopurkamista ei tarvitse tuhota.

        Ei piippua tarvitse hitsata runkoon kiinni! Omassa tasku-dekossa huolto purkaminen onnistuu, eli piippu lähtee irti ihan kuin pitääkin.
        Ja tämä on aseliikkeen dekoama peli jossa on tappi hitsattu patruunapesään piipun läpi ylhäältä alaspäin joo ja tietty lukon pää on tuhottu ettei hylsyn kanta käy eikä iskuri toimi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2120
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      292
      1907
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1741
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      1594
    5. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      102
      1593
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1301
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1123
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      67
      1079
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1038
    Aihe