pitäisi näillä näkymin mennä naimisiin ens kesänä,mutta rahapuoli mietityttää..ois kuitenkin kiva viettää ikimuistoiset häät vaikka rahapussi ei aina pullottakkaan..eli immeiset paljon maksaa sellaiset keskiverto häät missä vaikka pitopalvelu ja n.100 vierasta..
paljon häät maksaa?
tuleva vaimo
41316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meillä tuli maksamaan n. 3900€. Vieraita oli n. 80 henkilöä. Pienellä budjetilla yritettiin tulla toimeen. Paikan vuokra, tarjoilijat, pöytäliinat, ruoka, kakkukahvit maksoivat 2045€.
Tuo riippuu varmasti siitä mihin haluaa satsata, itselläni ei hääpukuun mennyt kuin 150e ja paikan vuokra 120e sormuskaan ei tarvinnut olla sieltä kalleimmasta päästä, ruoka ja orkesteri ovat meidän kalleimmat, joten jos ei halua kauheen hienoa sormusta ja löytää halvan käytetyn puvun, niin halvemmalla pääsee,n.2000e meillä.
Vieraita meillä n.60 henk.
Sormukset vajaat 200 e. Hääpaikka 100 e. Häämekko kengät 20 10 e. Miehen hääasu n. 25 e. Ohjelma musiikkeineen 0 e. Sapuskat kutakuinkin 500 e. Tarjoilu sun muut 0 e. Ei viinatarjoilua.
Mitäs muuta... Valokuvien teetätys jälkeenpäin jotain 50 e. Videokuvaus ja editointi 0 e.
Halvalla lähti ja hauskaa oli!!!
Ja vieraita päälle 80 hlöä.