vl-perheistä. onko kenelläkään muiilla 14 lasta joista vanhin on 7 vuotias
amerikkalaisäiti
4
996
Vastaukset
- Ite se on halunnut
ne, ei kuulu meille.
- ne myös
vl:t haluavat lapsia
- ennätykset
Ameriikoissa kuuluu olevan myös yli 400 (neljäsataa) kiloa painavia ihmisiä, jotka vain makaavat sängyissään, koska liikkuminen on mahdotonta.
Lapsitehtailu on samaa sarjaa kilotehtailun kanssa. oikeastana melkein päinvastainen tapaus kuin vl-perheissä, vaikka lapsia toki monta onkin?
Käsittääkseni vanhoillislestadiolaiset ottavat vastaan niin monta lasta kuin Jumala heille on antamassa eivätkä siksi ehkäise.
14 keinohedelmöityksellä alkuun saatettua lasta puolestaan on jo melkoinen puuttuminen siihen mitä Isä on antamassa ja mitä ei! Eli vaikka lapsia on monta ja varmasti kummissakin perheissä kovin rakastettuja niin siihen ne yhtäläisyydet sitten päättyvätkin...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2731660Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle371532- 211370
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61217Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101047Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86950Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43911- 32900