minä keksin kun koirani repii vieläkin kaikkia tavaroita ja sohvia!!!!koirani on 1v6kk..eikö sen pitäs vähän jo niinkun rauhoittua??ja toiseks se ei osaa kävellä nätisti vieressä maantiellä.jos tulee autoja se rupeaa vinkuu ja hinkuu niitten perään..
mitä ihmettä
3
361
Vastaukset
- Battoga
heti tänään lainaamaan, jos pääset, kirja nimeltä Koirakuiskaaja, tekijä muistaakseni Cesar Millan tai Milan tai jotain sinnepäin. Jos sen kirjan neuvot ei auta, kysy vasta sitten. Koirasi on vielä kakara.
- eino-eino
vieressä maantiellä.."!Ei,herranjumala!Miten oletat että se sen osaisi jos sitä ei sille opeteta??!Oletatko koiran osaavan kun se on saksanpaimenkoira,maailman yleisin palveluskoirarotu?!!
Ehkä yhden kirjan lukeminen kohdallasi ei ole ihan riittävä,mene paikallisen koirakerhon koulutuksiin ja lenkitä koiraa ja anna virikkeitä niin loppuu se pahanteko.- Ulla Pulla
nätisti vieressä kulkeminen on kyllä ainoastaan sen koulutuksen tulosta. Meille sanottiin joskus, että jo vuoden ikään päästyään on koiralle oltava perusasiat selvät...leikinvarjolla mutta niin tosissaan kuin emäntä voi olla :-)
Ja kova luu on toi meidän uros, joten kun ohi mennään tehdään se jo hyvin , herra nyt vajaa 5v eli homma pitää olla jo hanskassa. On tilanteita , jolloin me hiukan mietitään ,että viittinkö mä ollakaan se hyväkäytöksinen saku ,jonkalaiseks toi emäntä mua luulee ;-) koska toi toinen uroshan ihan selvästi v*****lee tuolla kadun toisellapuolen ja kyttää turhankin tiiviisti :-) Sitten täytyy taas herralle tokasta, että mitä sä turhia siittä välität, että mennääs taas . Karvat meillä on pystyssä ihan piruuttaankin, ollaan meinaan aika pelottavan näkösiä :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674421
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684271Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv662835Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212119Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.552002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111373- 1821286