Mikä mättää?

???

Mikähän tässä alassa on oikein vikana kun kaikilla on hermo niin pinnassa? Eipä paljon istuta sovussa ja keskustella asioista rakentavasti. Isännät on idiootteja, kuskit on idootteja ja asiakas vasta idiootti onkin! Tuntuu että tällä palstalla provoaminen saa ainoastaan aikaan reaktion ja sekin menee överiksi.

4

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsekkyys lisääntyy ja kiire lisääntyy, enää ei välitetä toisista ihmisistä tai mistään muustakaan. Hermot on pinnassa ja töksäytellään, vedetään nuppi turvoksiin viikonloppuisin ja rähistään vaimolle, nakkikioskilla otetaan komeasti (lyöjän mielestä) pannuun ja nenä (ei siis räkä) poskella huudellaan kyttä on natsisika.

      Mitä nyt tälle palstalle olen 3½ vuoden aikana kirjoitellut, niin kyllähän tämä on ihan pelleilyä nykyään. En tiedä millaisia ja miten tosissaan eräät tänne kirjoittavat, mutta kyllä se on jotain sellaista että jos se mun näppikseltä tulisi, niin vetäisin itseni kiikkuun. En vittu viitsisi kirjoitella, on ne tekstit niin ala-arvoisia. Eri mieltä saa ja pitää olla, mutta fiksu osaa tehdä sen ihan muilla keinoin.

      Mutta lapsellinen ihminen on lapsellinen ikään katsomatta. Ja vaikka joku itselleen selittäisikin että "vitsillähän minä tässä vain provosoin ja haukun", niin tuskin kuitenkaan. Aika yössä tuollainen ihminen on, tai vaikka vielä vähän valonkajoa näkisikin, niin eiköhän lähivuosina syvä masennus tai joku muu ota vallan.

      Pätee meihin kaikkiin - niin oikeassa elämässä kuin palstakirjoituksissa. Osaisipa ihmiset ajatella että mikä sitä kenkää puristaa, eivätkä jatkaisi entiseen malliin "kun onhan sitä tännekin asti päästy" periaatteella.

    • Monella on se että ollaan työssä jossa ei viihdytä eikä uskalleta lähteä menemään. En ymmärrä miksi

      Itselläni töitä lauantaisin noin 10-11 tuntia ja olen ihan tyytyväinen, tuo työmäärä riittää hyvin minulle

    • AlWariDuohitorvi

      Bussissa oli 10 vuotta eunukkina Saudi-Arabiassa ja on pihalla siksi koko aiheesta. Syy on selvinnyt ja se on ihan tutkittu juttu. Miehet ja naiset eivät harrasta intiimejä hetkiä riittävästi koska kaikki aika kuluu työntekoon ja sitten vapaa-ajalla ollaan liian väsyneitä pitämään huolta parisuhteesta. Siitä se valtava ärtymys johtuu työpaikoilla. Siihen ei auta työpaikan vaihto. Itse asiassa Bussissa kaveri sai satiaisia kun alvarinsa vaihtoi firmaa kun luuli ,että asia korjaantuu vaihtamalla.Vanha sanonta "ei se vaihtamalla parane" pitää paikkansa. Hampaat irvassa aina hautaan asti.

    • matkallataivaankotiin

      Minulla on onni olla työssä rahtihommissa jossa olen työnantajan ja asiakkaiden kanssa tasapainossa.Saan lähteä töihin ja lopettaa työpäivän hyvällä ja kiitollisella mielellä.Nuorena sain kokea uskoontulon ja se on kantanut elämän myötä ja vastatoinkäymisissä.Alkoholia inhoan,käyn hengellisissä tilaisuuksissa ja saan sieltä voimaa ja hyviä ystäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      86
      5269
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      78
      4704
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2997
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      86
      2933
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2494
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      24
      1901
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1318
    Aihe