Mika pesi Haydenin

Reiman

Viimeisenä Sepangin ajopäivänä Mika nousi tulosluettelon yhdeksänneksi. Taakse jäivät sekä Nicky Hayden että Sete Gibernau.

Tästä voi nyt olla vaikea löytää mitään negatiivista kommentoitavaa, mutta katsotaan!

Haydenille voi tulla vielä kiire Mikan kanssa, tai muuten uhkaa pyörien vaihto. Kausi on vielä alkamatta, joten ei liikaa herkutella vielä Mikan mahdollisuuksilla.

7

964

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mara--mulkero

      Just katsoin RaiSport kanavalta Rossin haastattelun jossa hän ilmoitti vetäytyvänsä sarjasta, jos ei tuota kullion ylivoimaa saada kuriin. Tulossa onkin jotain poikkeussääntöjä joilla rajoitataan mokan prätkän kulkua, jotta muut pysyisi edes samalla kierroksella kisoissa.
      Kaikki kärkitiimit ovat allekirjoittaneet vetoomuksen FIM:lle asiasta.
      Onhan tuo jo tosiaan mautonta tuollainen dominointi ja jotta edes jonkunlainen kilpailuasetelma säilyisi, ni olen myös poikkeussäännön kannalla.

      • Toi kirjoittaja on idiootti

        Olet Idiootti


    • Turo--Inkeri

      v.2006 motogp:n maailmanmestari jäi taakse, vaikka on alla tehdaspyörä. Samoin jäi se liehuletti.

      Toisaalta testit on vaan testejä, aika on 1 kierroksen aika, joten siitä voinee korkeintaan veikkailla aika-ajosuorituksia (jos edes niitä, koska rataolosuhteet voivat sitten itse kisaviikonloppuna olla aivan erilaiset).

      Luulen, että Stonerilla voi olla suuria ongelmia saada ranne enää kestämään kisan pituutta. Leikkauksesta on 3 kuukautta, ja jos asia vaivaa vielä niin, ettei pysty ajamaan kuin muutaman rundin putkeen, ei hyvältä näytä. Tuloslistaa katsoen aika-ajovauhti hänellä kyllä on vähintään riittävä, mutta se ei auta, jos käsi ei kestä kisassa maaliin asti. Kevin Schwantzin kisaura loppui myös rannevammaan.

      • on paha,.,

        mulla on ranne murtunu pari luuta kämmenestä, meni 7 kk ennen kuin pystyi ampumaan lämärin vaikka pelaan vaan harrastekiekkoa. värttinää luu murtui taas endurossa. kädessä on pieniä luita ja lekuri sanoi, että ole tyytyväinen jos kädestä tulee oireeton. siinä valossa toi 3 kk ei riitä vielä paranemiseen. nyt käsi kestää taas , vai yksi rystynen jäi alemmas kun muut. kiva ois nähdä kallio kärki kahinoissa ;)


      • Horo--Mulkero

        taysin varma etta sina voittaisit tylsien selitysten maailmanmestaruuden


    • sama juttu

      Hyvä Mika!!!!

      • käymään jatkossakin

        Ja tämä myös tulee olemaan Ducatien järjestys jatkossakin....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      74
      916
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      809
    3. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      143
      774
    4. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      732
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      70
      647
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      629
    7. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      179
      546
    8. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      32
      539
    9. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      513
    10. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      46
      512
    11. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      65
      496
    12. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      484
    13. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      75
      483
    14. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      37
      451
    15. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      446
    16. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      45
      443
    17. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      1
      443
    18. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      31
      436
    19. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      61
      430
    20. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      74
      426
    Aihe