Viimeisenä Sepangin ajopäivänä Mika nousi tulosluettelon yhdeksänneksi. Taakse jäivät sekä Nicky Hayden että Sete Gibernau.
Tästä voi nyt olla vaikea löytää mitään negatiivista kommentoitavaa, mutta katsotaan!
Haydenille voi tulla vielä kiire Mikan kanssa, tai muuten uhkaa pyörien vaihto. Kausi on vielä alkamatta, joten ei liikaa herkutella vielä Mikan mahdollisuuksilla.
Mika pesi Haydenin
7
934
Vastaukset
- mara--mulkero
Just katsoin RaiSport kanavalta Rossin haastattelun jossa hän ilmoitti vetäytyvänsä sarjasta, jos ei tuota kullion ylivoimaa saada kuriin. Tulossa onkin jotain poikkeussääntöjä joilla rajoitataan mokan prätkän kulkua, jotta muut pysyisi edes samalla kierroksella kisoissa.
Kaikki kärkitiimit ovat allekirjoittaneet vetoomuksen FIM:lle asiasta.
Onhan tuo jo tosiaan mautonta tuollainen dominointi ja jotta edes jonkunlainen kilpailuasetelma säilyisi, ni olen myös poikkeussäännön kannalla.- Toi kirjoittaja on idiootti
Olet Idiootti
- Turo--Inkeri
v.2006 motogp:n maailmanmestari jäi taakse, vaikka on alla tehdaspyörä. Samoin jäi se liehuletti.
Toisaalta testit on vaan testejä, aika on 1 kierroksen aika, joten siitä voinee korkeintaan veikkailla aika-ajosuorituksia (jos edes niitä, koska rataolosuhteet voivat sitten itse kisaviikonloppuna olla aivan erilaiset).
Luulen, että Stonerilla voi olla suuria ongelmia saada ranne enää kestämään kisan pituutta. Leikkauksesta on 3 kuukautta, ja jos asia vaivaa vielä niin, ettei pysty ajamaan kuin muutaman rundin putkeen, ei hyvältä näytä. Tuloslistaa katsoen aika-ajovauhti hänellä kyllä on vähintään riittävä, mutta se ei auta, jos käsi ei kestä kisassa maaliin asti. Kevin Schwantzin kisaura loppui myös rannevammaan.- on paha,.,
mulla on ranne murtunu pari luuta kämmenestä, meni 7 kk ennen kuin pystyi ampumaan lämärin vaikka pelaan vaan harrastekiekkoa. värttinää luu murtui taas endurossa. kädessä on pieniä luita ja lekuri sanoi, että ole tyytyväinen jos kädestä tulee oireeton. siinä valossa toi 3 kk ei riitä vielä paranemiseen. nyt käsi kestää taas , vai yksi rystynen jäi alemmas kun muut. kiva ois nähdä kallio kärki kahinoissa ;)
- Horo--Mulkero
taysin varma etta sina voittaisit tylsien selitysten maailmanmestaruuden
- sama juttu
Hyvä Mika!!!!
- käymään jatkossakin
Ja tämä myös tulee olemaan Ducatien järjestys jatkossakin....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait523295Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso31054Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3910- 19844
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60724Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä44694Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es27682Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4617- 42610