Onkohan kellään kokemusta Teraset verkkokaupasta? Onko hyvä palvelua, onko nopea toimitus?
Mä tässä mietin erään käytetyn komponentin ostamista sieltä ja pitäis vähän tietää etukäteen kun ei ole tosta kaupasta aiempaa kokemusta.
Onko kokemuksia Teraset verkkokaupasta?
13
5277
Vastaukset
- Pege81
Teraset on ihan luotettava kauppa. Pari kertaa huutanu jotain noiden Huuto.net:ssä myymiä tavaroita. Kummallakin kerralla tavara oli juuri sitä mitä piti. Kummallakin kerralla noudin tavaran heidän myymälästään, eli toimitusajoista en osaa sanoa. Palvelu oli kummallakin kerralla asiallista.
- Marame
Olen jonkun kerran tilannut postitse Terasetista ja kerran olen käynyt paikan päällä ostoksilla. Hyvin on pelannut ja tavara on ollut sitä mitä halusin. Posti on tuonut viikon sisään oikeat tavarat. Suosittelen.
- Anonyymi
Samanlaisia kokemuksia eli kolme elektroniikkalaitetta olen ostanut. Hyvä palvelu ja tavara on ollut sitä mitä on luvattu. Olen itse hakenut tuotteet joka kerta ja itseasiassa menen tänään taas noutamaan huutamani tuotteen.
- stadilainen5
Hyvin on aina toimitukset pelannut. Monta vuotta jo tilaillut. Viimeksi just pari viikkoa sitten Duckyn mekaanisen näppiksen.
- suosittelen lämpimäs
Pelkästään hyviä kokemuksia, toimituskin on nopea parissa kolmessa päivässä tilaamisesta ja maksamisesta tavarat on jo sinulla. Suosittelen.
- Scrooge
Hei
Lisään: suosittelen. Hyvin on tilaukset tullut ja toimivaa tavaraa. OK! - 5+17
On jo monta vuotta, kun ostin Huutonetin kautta Terasetista jonkin kortin silloiseen vanhaan koneeseen. Hain kortin myymälästä, joka silloin sijaitsi Töölössä. Kävin jotakin muutakin myöhemmin ostamassa sieltä. Ei mitään valittamista.
Nyt firma on muuttanut Vallilaan Teollisuuskadulle. Nettisivutkin vaikuttavat hyviltä. Ei ole tullut asioitua kylläkään firman kanssa pitkään aikaan. Täytyy kuitenkin pitää mielessä. - kopoma-d
itse olen tilannu ko. firmasta kaikki toimi nopeesti tavara sellaista kuin tilasin SUOSITTELEN!!
- tilannu
iha hyvä paikka tilata ed.hyviä atk-tarv. SUOSITTELEN!
- Tapsa303
Suosittelen ehdottomasti. Useita kauppoja on tullut tehtyä ja tavara aina just mitä piti. Nopea toimitus. Tänne Lappiinkin max. 3pv kun maksaa heti. Tänään tuli juuri 240 Gbt SSD kiintolevy. Aatonaattona postitettu ja aamulla täällä pohjoisessa.
- Anonyymi
Nykyään toiminta on surkeaa. Saatetaan lisätä ilmoitettuun hintaan verot päälle. Ns. Seppo pahoittelee vain virhettä, mutta pitää silti kauppaa sitovana.
Osallistuvat myös huutokauppoihin, mutteivat myy voittajalle ellei hinta ole mennyt yli heidän omien www-sivujen hinnan.
Ei voi suositella. Kuluttaja-asiamiehellä monta keikkaa auki kyseisten huijareiden kanssa.- Anonyymi
Toiminta on nykyäänkin hyvin selkeää, 23 vuotta on firmalla ikää. Mitään veroja ei lisätä, koska kaikki myyntihinnat sisältävät arvonlisäveron. Ainoan poikkeuksen tähän tekee yksi huutokauppa-alusta, jolle taas ilmoittaja ei voi mitään. ALV-maininta on sielläkin hyvin esillä.
Huutokaupoissa myydään kaikilla järjellisillä tarjotuilla hinnoilla. Äärimmäisen harvoin verkkokaupan hintoja ylitetään. Kuitenkaan kympillä ei saa kahdensadan tuotetta, vaikka täyttäisi netin näillä tarinoilla ja valheilla. Kuluttaja-asiamiehestä emme ole kuulleet lainkaan, joten rohkenen epäillä mitä sinnekin on syötetty.
- Anonyymi
Itselläni on hyviä kokemuksia Terasetista ja voin suositella sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1537910- 614410
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1404033Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233942Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko353413Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423340Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383248- 482993
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422771- 492514