Kertokaahan kokemuksia kyseisestä hotellista. Onko hyvät ruuat esim? Ollaan miehen kans kaksin lähdössä sinne viettämään 5. hääpäivää....Kreikassa tullut nuoruudessa paljon käytyä,tykänny oon aina. Plataniaksessa myös tullut käytyä. Onko iltaisin hotellissa ohjelmaa? Onko lähistöllä yhtään baaria,discoa vai onko kaikki Haniassa tai Plataniaksessa?Löhöloma tarkoitus silti pääperiaatteessa viettää,ehkä nyt vähän jossain kierrellä paikkoja. Kiitos vastauksista!!!
Kokemuksia hotellista Cretan Dream Royal
4
798
Vastaukset
- Kreikka-fani
Olin tässä hotellissa 3 vuotta sitten. Mieleen ei jäänyt mitään, miksi haluaisin sinne palata. Sijainti kurja, lähellä ei oikein mitään, ranta tällä kohtaa kurja, henkilökunta töykeää...Agia Marina, Platanias paljon parempia.
- Nokka kohti elokuussa
Ikävä kuulla moista kyseisestä hotellista. Sinne kuitenkin mennään eikä muuksi muuteta!
- Nokka kohti elokuussa
Olis mukava kuulla tuoreempaa tietoa Kreetan hotellista Cretan Dream Royal, esim kesältä 2008...onko siis lähellä yhtään kauppaa,baaria ja onko sitä ohjelmaa siellä hotellissa iltaisin??
- Käyty on
No meillä aivan päinvastaiset kokemukset hotellista (johtajaa lukuunottamatta, mutta eipä hänen kanssaan tarvitse olla tekemisissä).
Kaupassa on oma minimarket jonka hintataso vastaa kylän omien kauppojen hintoja (paitsi Olga-market joka ehdottomasti kallein). Tonys taisi olla se jossa käytiin. Hotellin omassa myymälässä Puolalainen ihastuttava rouva oli sekä vuonna 07 että kuulemma vuonna 08 jolloin tuttavamme kävivät hotellissa ja olivat myös erittäin tyytyväisiä. Aamiainen on todella runsas ja monipuolinen. Illalla emme koskaan hotellilla syöneet eli siitä ei tietoa mutta lähistöllä löytyyhyviä ruokapaikkoja jos ei kauemmas jaksa.
Käveltiin jopa Plataniakseen tai Agia Marinaan ja tultiin sitten taksilla tai bussilla takaisin.
Paikallisten suosima oma Mambo-klubi oli siinä hotellin vieressä mutta enpä tainnut paljon turisteja siellä iltaisin/öisin nähdä, aamuyöllä noin 6-7 aikaan viimeiset lähtivät kuka missäkin kunnossa autoilla sieltä pois enkä olisi halunnut olla kadulla liikkeellä juuri silloin.... osaa ne paikallisetkin siis eikä vaan turistit.
Takseja kulkee rantakadulla tosiaan lähes tauotta ja kunhan muistaa kysyä/sopia hinnan ennen taksiin hyppäämistä niin alle 10 pitäisi päästä lähikyliin ja Haniassakin kannattaa joku ilta käväistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial161741Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1401712Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3071361Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221098Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2091092- 132998
- 285965
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3935- 10915
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49898