Onko komemusta kiikarista minkälainen se on?
En jaksa kuunella että ainoat kiikarit ovat burris leopold jne... jen... haluan vaan tietoa tosta kiikarista että onko kokemusta kiikarista!
MIllet 6-25 x 56 30 putkella
7
1713
Vastaukset
- giagarmies
Minusta MIllet 6-25 x 56 30 putkella ei ole niin hyvä kiikari kuin vastaava burris, leopold jne. Tälläinen kokemus minulla on.
- Devil's Rock
Juu Ei tietenkään ole mutta hintakin on aivan toinen! tahtoisin vaan tietoa tosta kiikarista.
- Gosse från Mariehamn
Devil's Rock kirjoitti:
Juu Ei tietenkään ole mutta hintakin on aivan toinen! tahtoisin vaan tietoa tosta kiikarista.
Http://www.wonews.com(Blog.aspx?io=280&Author/DOat=LONGRANGE-SCOPES-WITH-MILLETT
- paskaa paketissa
ristikko irtos kahdesta kiikarista ammuttaessa 308:lla, vaidoin zeissiin ja ongelmat loppu. voi toimia esim. 222:ssa. valovoima samaa luokka kuin jahti jakt romuissa.
- kyläseppä69
Netti keskustelussa kuulee kaikenlaista, tunteiluun ja mutu tuntumaan perustuvaa keuhkoamista!
Itselläni on jo vuosia ollut MILLETT BK81003 10x50 TRS-2 TAC ILLUM MDOT RIFLE SCOPE
tähtäin. Laukauksia on takana n.3500. Hyvin on pysynyt ristikot kiinni ja tähtäimet kohdillaan.
Olen ampunut 150-450 metrin matkoja remingtonin 700 tactical kiväärilläni. Kiikari ase yhdistelmällä olen metsästänyt hämäsässä ja kaatanut reuran 140m etäisyydeltä, valovoimaisuutta riittää siis, tuskin kuinkaan huipppukiikarien luokkaa.
Suosittelen hankkimaan kyseisen putken, jos ei halua tehdä kiikaristaan sijoitusta!
Maksoin omastani tulleineen 350 euron tietämillä. Tuskin olisin kivääri ammuntaan hurahtanutkaan, jos olisin joutunut maksamaan yli 600 euroa. Jäi rahaa hyvää lataus prässiin, jotta ammunnan kustannuksia sai myös paremmin hallintaan.
Seuraavaksi varmaan löytyy kommentoijia remingtonin 700 sarjan kivääristä, osa ei varmaan suostu ikinä hankkimaan. Kyllä vaan tuolla paksupiipula osuupi ;o)
- Osta Zeiss
Mikä tuo leopold on? Joku kiinalainen kopio LEUPOLD:sta?
- kiikarit
kiinassa tehty,samassa tehtaassa tehdään leupoldin halvat mallit ainakin tehtaan esitteen mukaan,itsellä kaksi millettiä 1,5-4,5 tuuman putkella ja 1,5-6 30mm putkella kohtalaisen hyvä kuvanlaatu ja ei ainakaan vielä ole mennyt rikki (n.100 laukausta)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2246961Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3324880"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1483683Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1183490Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m693428Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi542920Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702749Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842470- 252386
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1041968