Onko komemusta kiikarista minkälainen se on?
En jaksa kuunella että ainoat kiikarit ovat burris leopold jne... jen... haluan vaan tietoa tosta kiikarista että onko kokemusta kiikarista!
MIllet 6-25 x 56 30 putkella
7
1669
Vastaukset
- giagarmies
Minusta MIllet 6-25 x 56 30 putkella ei ole niin hyvä kiikari kuin vastaava burris, leopold jne. Tälläinen kokemus minulla on.
- Devil's Rock
Juu Ei tietenkään ole mutta hintakin on aivan toinen! tahtoisin vaan tietoa tosta kiikarista.
- Gosse från Mariehamn
Devil's Rock kirjoitti:
Juu Ei tietenkään ole mutta hintakin on aivan toinen! tahtoisin vaan tietoa tosta kiikarista.
Http://www.wonews.com(Blog.aspx?io=280&Author/DOat=LONGRANGE-SCOPES-WITH-MILLETT
- paskaa paketissa
ristikko irtos kahdesta kiikarista ammuttaessa 308:lla, vaidoin zeissiin ja ongelmat loppu. voi toimia esim. 222:ssa. valovoima samaa luokka kuin jahti jakt romuissa.
- kyläseppä69
Netti keskustelussa kuulee kaikenlaista, tunteiluun ja mutu tuntumaan perustuvaa keuhkoamista!
Itselläni on jo vuosia ollut MILLETT BK81003 10x50 TRS-2 TAC ILLUM MDOT RIFLE SCOPE
tähtäin. Laukauksia on takana n.3500. Hyvin on pysynyt ristikot kiinni ja tähtäimet kohdillaan.
Olen ampunut 150-450 metrin matkoja remingtonin 700 tactical kiväärilläni. Kiikari ase yhdistelmällä olen metsästänyt hämäsässä ja kaatanut reuran 140m etäisyydeltä, valovoimaisuutta riittää siis, tuskin kuinkaan huipppukiikarien luokkaa.
Suosittelen hankkimaan kyseisen putken, jos ei halua tehdä kiikaristaan sijoitusta!
Maksoin omastani tulleineen 350 euron tietämillä. Tuskin olisin kivääri ammuntaan hurahtanutkaan, jos olisin joutunut maksamaan yli 600 euroa. Jäi rahaa hyvää lataus prässiin, jotta ammunnan kustannuksia sai myös paremmin hallintaan.
Seuraavaksi varmaan löytyy kommentoijia remingtonin 700 sarjan kivääristä, osa ei varmaan suostu ikinä hankkimaan. Kyllä vaan tuolla paksupiipula osuupi ;o)
- Osta Zeiss
Mikä tuo leopold on? Joku kiinalainen kopio LEUPOLD:sta?
- kiikarit
kiinassa tehty,samassa tehtaassa tehdään leupoldin halvat mallit ainakin tehtaan esitteen mukaan,itsellä kaksi millettiä 1,5-4,5 tuuman putkella ja 1,5-6 30mm putkella kohtalaisen hyvä kuvanlaatu ja ei ainakaan vielä ole mennyt rikki (n.100 laukausta)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1028892
- 474379
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021946Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html401596- 241510
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341209Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121200Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53887Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31872Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29847