Nyt se rommi tuli jota tyfneröt ovat kymmenen vuotta odottaneet! Hinnat laski -2% neljänneksellä kun inflaatio putsataan pois (nimellishinnat). Huh huh!
Korot on nollassa, työttömyys vain pikkukasvussa jne jne. Talousviisaat povaavat tulevasta kesästä taitekohtaa ylöspäin ainakin jenkkilässä.
Taitaa tulla kiire jos se romahdus on tännepäin tulossa. RUUUAHAHAHAHAHAHA
Valtava romahdus
10
619
Vastaukset
- raivotaan
päivästä toiseen. Mitä sinä siitä välität ? Olet ainakin pää vaahdossa todistellut, ettei hintojen muutokset kiinnosta yhtään. Vaikuttaa kuitenkin vahvasti siltä, ettet juuri muuta tuhnujen lisäksi kykene pienessä päässäsi ajattelemaan. Melko karmivaa näin ulkoapäin katsottuna.
- Tilastonikkari*
Olen epäitsekäs. Haluan vähän totuutta tänne palstalle ettei joku nuori taloudesta ymmärtämätön ylivelkaantunut myy kovalla vaivalla hankittua asuntoaan liian halvalla turhan takia.
Maailmanloppua ei ole tulossa. Vuoden tai pari kun jaksaa niin aurinko paistaa taas taloudessakin.
- Mitä mitä
Sanotaan että korkokaton alla on turvallista nukkua. Täytyy sanoa että on vielä mukavampi nukkua kun ei ole korkoa ollenkaan. :) Kattokin on omasta takaa.
- tuhnuttelija
Paikalla oli lisäkseni vain välittäjä ja sunnuntaijuoppo, joka hänkin oli erehtynyt osoitteesta.
- santtu
nimellishintojen lasku (q3/2008- q4/2008) oli 4,38% (koko suomi, 2032€/m2 -> 1943€/m2). Ja tässä ei ole vielä inflaatiota huomioitu.
- vain....
Ja vuodessa 2007Q4->2008Q4 1990€->1943€ -2,42%
- viimeinen heikoin
Viimeinen neljännes on asuntokaupan heikoin jakso
- Velkamuuli
Et ole tainnut lukea päivän uutisia tai
sitten et ymmärrä lukemaasi?
Huono provo, mutta vastasin nyt kuitenkin...- lommi on ohi
http://www.kauppalehti.fi/5/i/etusivu/
Pörssiviikko päättyi riemuralliin
Wall Streetin viikko: Nasdaq nousi rajusti
jne. Joko se lama meni? - luitko mihin nousu perustui
lommi on ohi kirjoitti:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/etusivu/
Pörssiviikko päättyi riemuralliin
Wall Streetin viikko: Nasdaq nousi rajusti
jne. Joko se lama meni?ei taida olla ihan kestävällä pohjalla, tai sitten kannattaa toivoa mahdollisimman paljon tyôttömiä, niin kurssit nousee pystysuoraan ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835114
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734678Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv852924Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232414Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.602034Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska221805- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131425- 1851318