Hei!
Mitä mieltä olette siitä, voisinkohan mä vähän urkkia kaasoltani, että minkähintaista ohjelmaa hän on suunnitellut, koska ajattelin maksaa oman osuuteni polttareista?
Yleensähän morsian ei maksa, mutta minusta se on kertakaikkisen typerää, koska en voi olettaa, että polttareihini osallistuvat (kaikki opiskelijoita) maksavat itsensä kipeiksi ja voivottelevat jälkikäteen, että miksi osallistuikaan polttareihini. Tai pahimmassa tapauksessa jäävät pois niiltä.
En usko, että kaasoni on suunnitellut mitään ylihintavaa, mutta kaipa se hinta-arvio olisi minunkin hyvä tietää, että voisin sitten osuuteni maksaa? Ja kuitenkin kun olen itsekin opiskelija niin voisin "kontrolloida" hintaa. Siis en todellakaan halua määrätä MITÄ tehdään vaan että kuinka paljon suurinpiirtein voisi olla hintaa niillä. Muuten olenkin avoin mille tahansa ohjelmalle... :)
Olen kyllä kaasolleni vihjaillut, että voin maksaa osan polttareistani, mutta hintaa en kyllä ole uskaltanut kysyä.
Onko teillä mielipiteitä asiasta?
Uskallanko urkkia
4
974
Vastaukset
- ihmeessä
meillä olisi mielipide mokomasta asiasta. Who cares?
- Maija-Leena_____
Mielestäni on täysin järjetöntä ja tarkoituksen vastaista, että maksaisit oman osuutesi. Puhu ennemmin kaasosi kanssa ja kerro, että sinulle on ystäviesi kanssa viettetty päivä tärkeämpää kuin luksusohjelma. Ja ettet missään nimessä halua että joku jää pois suurten kustannusten takia. Näin he osaavat suunnitella päivän niin, ettei kenellekään tule kohtuuttomia kustannuksia. Tehköön ruoat itse jne. Mun mielestä monissa polttareissa erilaiset morsiameen ja sulhaseen liittyvät tehtävät ym. ovat olleet kaikista kivoin osuus ohjelmaa. Yhden kaverin polttareissa oli tanssitunti, jonka piti yksi polttariseurueen tyttö, ei maksanut mitään ja kivaa oli!
Mukavia polttareita :) - kutsun
häihin ja heti perään polttareihin. Kaasot ovat suunnitelleet luxuspolttarit; hintaa on jo tähän mennessä kertynyt 250€, eikä päiväohjelma ole vielä edes täysi.
Hintaan ei VIELÄ siis sisälly edes ruokailuja, juomia eikä kaikkia tulevia ohjelmanumeroita.
Matkakustannuksineen polttarit tulevat kustantamaan varmaankin viitisensataa per osallistuja. Valitettavasti minun on elettävä myös sen kuukauden muutkin päivät, joten joudun jättämään väliin.
Harmittaa, mutta minkäs teet, kun olen liian köyhä;)- ...
kyllä aika kovan hinnan ovt vetäneet yhdelle ihmiselle maksettavaksi.. ei mun mielestä niihin kuulu tuhottomasti rahaa laittaa kuitenkaa.. kyllä pystyy hauskaa pitämään ilman mitää luksus hoitoja a muita .... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit345227Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984516Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1372977Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182028Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231900
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459