Kysymus

Omistan uuden passatin TDI 100hv vm.2003.Minua kiinostaisi tietää että onko saman mallin tehokkaampi versio samalla moottorilla.Että onko ssiihen vaan ohjelmoimalla laitettu no 30 hv enemmän kuin tuossa 100 hv mallissa. Ja kestääkö moottori tämän????
1176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eri moottori. Iskutilavuus sama, mutta käytännössä eroja on sen verran, että voi kutsua eri moottoriksi ihan muutenkin kuin tehon puolesta.

Joku tätä samaa aikaisemminkin kyseli täällä ja silloin selviteltiin tarkemminkin noita eroja. Selaa vanhoja viestejä, jos kiinnistaa tarkemmin tietää mitä eroja noissa myllyissä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jopee kirjoitti:

Omistan uuden passatin TDI 100hv vm.2003.Minua kiinostaisi tietää että onko saman mallin tehokkaampi versio samalla moottorilla.Että onko ssiihen vaan ohjelmoimalla laitettu no 30 hv enemmän kuin tuossa 100 hv mallissa. Ja kestääkö moottori tämän????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu