www.sunkuvat.com

Admin

No morjens vaan kaikki !

Lähetin tänne noin 2 kk sitten viestin, että mulla on uusi webbi-sivusto, jossa kaikki hyötyy...siis kuvaaja, minä ja kuvan myyjä.

Noh, negatiivista palautetta tuli, kiitos siitä, muutin sivuston ulkonäköä aika paljon. Mutten vieläkään tiedä, miksi sivustolle ei tule tarjokkaita, koska se olisi kuvaajalle ilmaista laittaa low-res-kuvat sivustolle, koska eihän niistä voi tehdä mitään.

Itse olen pienyrittäjä, ja jos saisin taulun tai julisteen kaupaksi, niin siinä vaiheessa kysymykseen tulisi yhteydenotto valokuvaajaan ja palkkioihin....

Mun mielestäni idea, että kaikki 'taidekuvat' ja yleensä kuvat, jotka voisivat roikkua jonkun olohuoneessa, niin yhdelle sivustolle, mielellään mun sivustolle. Ja jos joku niistä kiinnostuu, niin emailia kyllä lähetellään.

kommentteja, ehdotuksia pyydän kovasti, tai sitten mun idea on aivan paska.

Terveisin

Jorma Hintikka / www.sunkuvat.com

Yritys: www.sunsivut.fi

2

1224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • terveisiä

      Valitettavasti tuo *sunkuvat.com-sivun sekoittaa liian helposti ptc-skeidaa tarjoavaan *sunverkko.com:iin.

    • Aamos Antinpoika

      Pöh pöh, ei idea ole paska. Näitä "kuvatoimistoja" alkaa olla vaan jo joka nurkalla ja tämän tyylisiä "freelance"-kuvaajia ei varmastikaan ole aivan hurjia määriä. Samoin myöskin luulisin, että kaksi kuukautta on melkoisen lyhyt aika vielä tuossa kuvaajien "keräämisessä". Jos olet yhden viestin tänne kerran laittanut, se hukkuu aika äkkiä muiden joukkoon ja painuu tuonne tuoreempien perään "hännille" josta se ei niin helposti enää hyppää ihmisten silmille.

      Ei auta vaipua epätoivoon ;) Itse harrastelen tuota luontokuvausta enimmäkseen ja jos joskus satun saamaan jotain omasta mielestäni (erittäin itsekriittinen) poikkeuksellisen hienoa tarttumaan kameran kennolle, niin voisin jopa harkita tuollaista kuvien markkinointikanavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      24
      4342
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      14
      4018
    3. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      227
      3778
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      27
      3028
    5. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      52
      2761
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2746
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2718
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2397
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      2351
    10. K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi

      Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju
      Maailman menoa
      97
      1849
    Aihe